Dzisiaj tj. 20 kwietnia – na kontynencie europejskim odbyła się premiera trzeciej części gry „Syberia”. Gra ta jest z gatunku gier przygodowych w której wcielamy się w postać młodej prawniczki Kate Walker. „Moja postać, Kate Walker, jest kobietą stanowczą i zdecydowaną, ale jednocześnie bardzo empatyczną. Zostawia swoje życie, by komuś pomóc. Po nagraniu trudno wyrwać się z tej gry – z mrocznego, porywającego klimatu. Cieszę się, że mogłam wziąć w niej udział” – tak o swojej postaci powiedziała użyczająca jej głosu w polskiej wersji językowej aktorka Anna Dereszowska. W poprzednich częściach mogliśmy usłyszeć w roli Kate głos Brygidy Turowskiej. Tym razem postawiono na Panią Dereszowską co niektórym graczom nie spodobało się. Cóż … czas pokaże czy taka zmiana była na plus czy nie. Póki co możemy przyjrzeć się jak powstawały niektóre sekwencje w grze z Anną Dereszowską.
Postać Kate Walker jest znana graczom, którzy grali w pozostałe części gry. W pierwszej z nich nasza bohaterka znalazła się w małym miasteczku gdzie miała dopiąć transakcji sprzedaży fabryki zabawek, druga z nich była jak gdyby nawiązanie do pierwszej w której bohaterka udawała się w poszukiwaniu … mamutów. By grać w trzecią część nie trzeba znajomości pozostałych aczkolwiek miło byłoby zapoznać się z tamtymi grami. To może nam niekiedy ułatwić grę … być może będą jakieś odniesienia do poprzednich części.
Grę można zdobyć na Steamie i w sklepach cyfrowej dystrybucji jak również w wydaniu pudełkowym. Koszt tej gry w zależności na jakim urządzeniu będziemy w nią grać i gdzie kupować waha się w granicach 113 – 190 złotych.