7+2=45. Działanie jak najbardziej nie jest prawdziwe ale popatrzmy na niego z innego punktu widzenia. Sam wynik czyli liczba 45 będzie oznaczała 45 osób, które będą mogły świętować 7-mą dekadę (70 lat) powstania pierwszego powojennego studia dźwiękowego w Łodzi (1949 rok) i 2-gą dekadę (20 lat) pojawienia się strony dubbing.pl w internecie (1999 rok). Teraz już wszystko jasne i weźmy się za szczegóły.

Co czeka te 45 osób, które będą chciały świętować z nami? Otóż po rozmowie z wiodącymi studiami i przedstawieniu mojej propozycji udało mi się uzyskać zgodę na prezentację studiów osobom, które będą chciały je obejrzeć. W planie jest prezentacja studia i kto wie … może też i możliwość obejrzenia jak wygląda takie nagranie (z racji praw autorskich w przypadku takiej prezentacji będzie to nagranie do filmu, który już był w kinach albo jest na płytach DVD). Jest tylko pewien problem. Tylko 45 osób będzie mogło to zobaczyć z racji tego iż z wielu wiodących studiów dźwiękowych tylko dwa znalazły na to czas i chęć spotkania się z osobami zainteresowanymi. Innym problemem będą oczywiście zapisy na konkretną godzinę z racji tego iż trzeba przecież zachować odpowiedni dystans bo przecież nie wpuścimy wszystkich osób do studia bo się nie pomieszczą. Ma być kameralnie i mam nadzieję że będzie.

Świętowanie i zwiedzanie studiów dubbingowych (o których napiszę troszkę niżej) odbędzie się 11 maja (sobota). Tego dnia – w zależności od wybranego studia będzie organizowana prezentacja dla zwiedzających, uprzednio zapisanych. Zwiedzanie będzie w grupach 10-cio osobowych. Na oglądanie studia plus dodatkowe niespodzianki przewidziane jest ok. 45-50 minut. W związku z tym, iż jest to pierwsze nasze podejście (i mam nadzieję nie ostatnie) musicie mi wybaczyć niedociągnięcia jeśli takowe się pojawią i po przekroczeniu limitu na dane studio automatycznie nie będę przyjmować żadnych zgłoszeń. Mam nadzieję iż zainteresowanie oraz dobra zabawa tego dnia pozwolą nam na kontynuację, być może już w większej ilości osób. Potraktujcie to jako pilotażowy pomysł.

Co zrobić aby się umówić. Poniżej podam nazwę studiów oraz tytuły filmów / gier z jakich są znane jeśli chodzi o polską wersję językową. Zaraz obok będzie mail na który trzeba wysłać zgłoszenie. Podając nazwisko i imię, wiek (w przypadku osoby niepełnoletniej być może potrzebny będzie jej dorosły opiekun), mail oraz telefon (do nagłych kontaktów).

PRL STUDIO – ze studia tego wyszły polskie wersje językowe do filmów Valerian i Miasto tysiąca planet, Luis i Obcy, Kaczki z gęsiej paczki. Studio to ma także na swoim koncie polskie wersje językowe do gier takich jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, serii Uncharted czy Shadow of the Tomb Raider. Do studia będzie mogło wejść w ciągu dnia maksymalnie 25 osób w przeciągu 5 godzin (po 5 osób na godzinę – tzn. 45-50 minut). UWAGA! Na dzień dzisiejszy nie znany jest czas zwiedzania studia.
Zapisy proszę kierować na maila: prlstudio@dubbing.pl

SONICA STUDIO – może się pochwalić polską wersją językową do filmów z serii „Epoka Lodowcowa„, Noc w Muzeum, Fistaszki – wersja kinowa, Alvin i wiewiórki, Deadpool 2 czy też ostatnio film Shazam!. Studio to może przyjąć maksymalnie dwie grupy po 10 osób. Jedna wchodzi o godzinie 11-tej a druga w samo południe czyli o 12-tej.
Zapisy proszę kierować na maila: sonica@dubbing.pl

Jeden dzień, dwa studia, 45 osób. Mam nadzieję, że dobrze będziecie się bawić. W przypadku pełnej listy powiadomię chętnych na stronie internetowej i na swoim profilu na FB (dubbing.pl) i prosiłbym o nieprzysyłanie więcej zgłoszeń. Zakładam że może to nastąpić tego samego kiedy zobaczycie informacje. Proszę o wyrozumiałość, starałem się jak mogłem ale to są mam nadzieję początki za które trzymam kciuki by wypadły jak najlepiej.