Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

27 lipca - Terra 3D - polski zwiastun

18 lipca - Studia dla dialogistów

Studia dla dialogistów


Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych: tłumaczenie audiowizualne. Zajęcia warsztatowe z tłumaczenia typu subtitling, voice-over i dubbing, podobnie jak zajęcia z tłumaczenia scenariuszy prowadzone będą przez wybitnych praktyków w zawodzie. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej, którego link znajduje się TUTAJ

15 lipca - Rodowicz, Peszek, Pazura, Fronczewski opowiedzą o pewnym kocie

Rodowicz, Peszek, Pazura, Fronczewski opowiedzą o pewnym kocie

Zakończyły się pracę nad polskim dubbingiem do filmu "Prawdziwa historia kota w butach". W najnowszej komediowej animacji słynnej bajki widzów rozbawią zaskakujące historie oraz wygłupy bezkonkurencyjnego duetu: Borysa Szyca - w roli tytułowej i Tomasza Karolaka, który użycza głosu gadatliwej małpie.
Prawdziwa historia Kota w Butach to pełna humoru, uwspółcześniona adaptacja słynnej bajki Charles'a Perrault i równocześnie jedna z najdroższych animowanych produkcji tego roku. Zaproszenie do pracy nad jej dubbingiem przyjęły największe gwiazdy polskiego showbiznesu.
Oprócz wspomnianego na początku Szyca i Karolaka swoich głosów filmowi użyczają inne niezwykłe talenty komediowe m.in. Cezary Pazura i Piotr Fronczewski.
Swój udział w produkcji mają również gwiazdy, których głosy z pewnością polscy widzowie zdążyli już poznać, ale w trochę innych okolicznościach; m.in. królowej polskiej piosenki Maryli Rodowicz która wcieliła się w rolę - a jakże! - Królowej. Usłyszymy także radiowego komika Rafała Bryndala wcielającego się w dworskiego błazna, oraz ekscentryczną Marię Peszek, która użyczyła głosu rozkochanej w muzyce królewnie.
Film na polskie ekrany zawita juz 31 lipca. (informacja nadesłana przed dystrybutora)

14 lipca - Epoka Lodowcowa 3 przyciąga miliony

Epoka Lodowcowa 3 przyciąga miliony


Wystarczyło zaledwie półtora tygodnia i film "Epoka Lodowcowa 3" osiągnęła milion widzów (dokładnie 1 013 321 sprzedanych biletów). Przy takiej sprzyjającej frekwencji oraz okresu wakacyjnego liczymy na to iż liczba ta wkrótce się podwoi oraz na to iż przy takiej popularności powstanie kolejny epizod Epoki (choć z drugiej strony nie należy przesadzać).

8 lipca - Załoga G - jak powstawał dubbing

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com