Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

24 października - Pamięci Asi Wizmur

Pamięci Asi Wizmur

Radio Planeta Poznań (www.planeta.fm) zaprasza wszystkich słuchaczy od niedzieli 25 października do wysłuchania specjalnych, ekskluzywnych wywiadów z aktorami którzy zagrali w serialu "Przyjaciele" w związku z premierą (23 października) nowej, specjalnej edycji serialu DVD. Będzie można posłuchać bowiem oryginalnych aktorów grających w Przyjaciołach jak i wysłuchać polską obsadę dubbingową serialu, którego reżyserem była Miriam Aleksandrowicz a mogliśmy tam usłyszeć Joannę Wizmur, Annę Apostolakis, Agatę Gawrońską, Jacka Bończyka, Mieczysława Morańskiego, Andrzeja Grabarczyka i Wojtka Paszkowskiego.
Radio Planeta jako jedyna stacja w Polsce wyemituje również wywiad z nieżyjącą już ikoną polskiego dubbingu, Joanną Wizmur, która jeszcze przed śmiercią podzieliła się wspomnieniami dotyczącymi nagrywania dubbingu do serialu. Tydzień z Przyjaciółmi Radio podyktowało właśnie Jej pamięci.
Akcja rozpoczyna się w niedzielę, 25 października po godzinie 14:00, by od poniedziałku przez pięć kolejnych dni w okolicach godziny 7:30 zagościć w "Poranniku", czyli porannym magazynie Radia Planeta Poznań.

23 października - Znani na obcej planecie

Znani na obcej planecie

Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Joanna Jabłczyńska, Magdalena Różczka, Adam Ferency oraz debiutanci w dubbingu : Lesław Żurek, Ilona Felicjańska i Muniek Staszczyk to tylko niektóre nazwiska użyczające swoich głosów w kolejnej superprodukcji nazwanej "Planeta 51". Nagrania rozpoczną się w studio Start International już na początku listopada a kinowa premiera tego filmu przewidziana jest na 22 stycznia 2010r.
Typowi mieszkańcy Planety 51 mają dwoje czułków, osiem palców i panicznie boją się inwazji obcych cywilizacji. 16-letni Lem jest wzorowym uczniem i wiedzie beztroskie życie marząc o kosmosie oraz o swojej uroczej zielonoskórej sąsiadce Neerze. Pewnego dnia, w samym środku rodzinnego grilla na podwórku Neery ląduje niezidentyfikowany obiekt latający opatrzony śmiesznie brzmiącym napisem "NASA". Gdy sterujący nim Kapitan Charles 'Chuck' Baker opuszcza swój statek, aby triumfalnie wbić w nie odkrytą dotąd ziemię amerykańską flagę zauważa . kilkoro wgapionych w siebie otwartych ze zdziwienia oczu. Spanikowany bierze nogi za pas i znajduje schronienie w planetarium, w którym pracuje Lem.

21 października - Odlot ćwierć miliona osób

Odlot ćwierć miliona osób

Wystarczyły tylko weekend by najnowszy film ze studia Disney / Pixar "Odlot" przyciągnął do kin prawie ćwierć miliona widzów (231 tysięcy plus pokazy przedpremierowe). Tak dobrego otwarcia nie było dla tego studia od lat, a w szczególności od premiery filmu "Gdzie jest Nemo", które w uzbierało w premierowym weekendzie 248 tysięcy widzów a łącznie z pokazami premierowymi 277 tysięcy. Rekord jeśli chodzi o granicę 1 miliona - murowany.

19 października - Zwiastun drugiej części Artur i Minimki

13 października - Kacper Cybiński najmłodszą gwiazdą Odlotu

Kacper Cybiński najmłodszą gwiazdą Odlotu

16 października na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film ze studia Disney / Pixar a mianowicie "Odlot". Oprócz takich wielkich gwiazd, które użyczyły tam swego głosu jak Wojciech Siemion, Ignacy Gogolewski, Jerzy Kryszak, Marian Opania czy Cezary Pazura są też i małe gwiazdki. Małe w sensie wzrostu ale swoim talentem i zaangażowaniem chyba dorównują tym większym. Jedną z nich jest Kacper Cybiński, który udzielił swojego głosu głównemu, najmłodszemu bohaterowi - ośmioletniemu skautowi Russelowi. Udało mi się z nim porozmawiać (a szczerze mówiąć pomailować) na temat jego postaci oraz jego pracy w studiu. [więcej...]

12 października - Odlot Wojtka Paszkowskiego

Odlot Wojtka Paszkowskiego

Film jest PIĘKNY. Zawiera dużą dawkę nostalgii, przepiękne zdjęcia. Jest wzruszający i pięknię nastawiający młodych do życia, przemijania, przyjaźni i wierności. Oprócz momentów wzruszających znalazła się w tym filmie spora dawka humoru. Film ten to genialne główne role Wojciecha Siemiona i Ignacego Gogolewskiego a przede wszystkim naszej najmłodszej gwiazdy - Kacpra Cybińskiego. Także Emilka Stachurska jako głos młodej Ellie wypadał rewelacyjnie. Nie sposób pominąć Cezarego Pazury oraz Jerzego Kryszaka oraz Mariana Opani"
Czy Wojtek Paszkowski, reżyser polskiej wersji językowej najnowszego filmu ze studia Disney / Pixar "Odlot", miał rację. O tym będziemy mogli się przekonać już 16 października kiedy film ten wejdzie na ekrany kin (w niektórych większych kinach mogą już odbywać się projekcje przedpremierowe).

8 października - Ben 10 Alien Swarm czyli kosmorój

Ben 10 Alien Swarm czyli kosmorój

Ben Tennyson, jak zwykle, musi ocalić świat. I, co tu kryć, jak zazwyczaj, mu się to udaje - nie może być inaczej. Najnowsza, aktorska, produkcja, będąca kontynuacją serialu "Ben 10 - Alien Force" ("Ben 10 - Obca Potęga"), jest też sequelem pełnometrażowego "Wyścigu z czasem". W nowej obsadzie - i oryginalnej, i polskiej.
Benowi głosu w polskiej wersji użycza jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia - Marcin Hycnar. W roli Gwen - Agnieszka Sienkiewicz, jako dziadek
Max (znany już z serialu) - Paweł Sanakiewicz, Kevin to Sebastian Cybulski. Pojawią się też nowe postacie: Elena - Kamila Boruta, jej ojciec Validus - Szymon Kuśmider.
Gwiazdą tej polskiej "edycji" przygód Bena jest (zła) Królowa, czyli Olga Sawicka. Kolejna odsłona różni się od poprzednich tempem, sprawniejszą i staranniejszą realizacją. Ale i adresat zdążył się zmienić. Dzisiejszy fan Bena 10 - razem ze swoim bohaterem - wchodzi w dorosłość. Twórcy dokładają starań, żeby ich idol nie tylko mówił ich językiem, ale i był na czasie, żeby jego dylematy przekładały się na rozterki przeciętnego nastolatka, który - oprócz kieratu codzienności - potrafi cieszyć się życiem, marzeniami, przygodą, i swoją "niezwyczajnością" dowodzi, że dzieckiem można być zawsze...
Tekst dla www.dubbing.pl skrobnął dla Was Darek Dunowski - reżyser polskiej wersji językowej Ben 10 - Alien Swarm.

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com