Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

28 lutego - Cezary "Szalony Kapelusznik" Pazura

Cezary

"Praca przy dubbingu była ciężka, bo tylu absurdów naraz jeszcze nie spotkałem." - mówi o filmie i o swojej roli, Cezary Pazura, który użyczył swego głosu Szalonemu Kapelusznikowi (w oryginale Johnny Depp) w filmie "Alicja w Krainie Czarów". "Alicja jest w krainie czarów, zwierzęta mówią, ludzie są zdeformowani i dziwni, a w tym wszystkim trzeba się odnaleźć i wykrzesać emocje, by widz rozpoznał je na ekranie. Mój bohater nie jest normalnym człowiekiem, zadaje dziwne pytania typu : Co łączy gawrona i sekretarzyk ? Ma momenty, kiedy się "nakręca" i trzeba go wtedy opanować. Jedynie Alicja sobie z nim radzi i potrafi go ujarzmić. "Czy życie nie jest snem, a sen nie jest jawą?" - to pytanie zostało zadane w "Matrixie", a po "Alicji w krainie czarów" nasuwa się pytanie: "Który świat tak naprawdę widzimy?" - podsumowuje filozoficznie Cezary Pazura. - Czy świat wyobraźni, czy rzeczywisty, szary dzień?
Alicja w Krainie czarów w kinach już od 5 marca.
ZOBACZ ZWIASTUN

28 lutego - Alicja w krainie czarów - gra komputerowa

Alicja w krainie czarów - gra komputerowa

5 marca na ekrany kin wchodzi film "Alicja w krainie czarów". Równocześnie tego samego dnia ukaże się gra komputerowa pod tym samym tytułem. Gra ta jest inspirowana filmem Tima Burtona to niezwykła atrakcja dla fanów filmu. Jej akcja rozgrywa się w bajkowej krainie czarów, pełnej magii i dziwnych stworów. Dorosła już Alicja spotyka tam przyjaciół z dzieciństwa. Szalony Kapelusznik prosi ją o pomoc w obaleniu rządów Czerwonej Królowej, która zawładnęła Krainą Czarów. Tylko Alicja może pomóc mieszkańcom krainy i ocalić ją od zniszczenia.
Gra Alicja w Krainie Czarów zostanie wydana na PC w polskiej wersji językowej.

28 lutego - Dumbo na DVD

Dumbo na DVD

Z okazji 70-tej rocznicy powstania niezwykłego filmu, Dumbo dostępny będzie teraz w fantastycznej, zupełnie nowej, cyfrowo odświeżonej wersji z nigdy wcześniej niepokazywanymi materiałami prasowymi.
O materiałach dodatkowych na razie trudno powiedzieć (być może - o zgrozo - wcale ich nie będzie) ale już wiemy że w przeciwieństwie do "Królewny Śnieżki" polska obsada do filmu "Dumbo" pozostanie bez zmian. Tu po prostu nie będzie niespodzianek. Zniknie za to hiszpańska ścieżka dźwiękowa (miłośnicy języka hiszpańskiego będą zawiedzeni), ale pozostanie oryginalna amerykańska ścieżka dźwiękowa.

17 lutego - Dinozaury w krainie czarów

Dinozaury w krainie czarów

5 marca na ekrany kin wchodzi film Tima Burtona "Alicja w krainie czarów". Tym razem oglądając polską wersję językową będziemy mogli usłyszeć głosy niesłyszanych ostatnio aktorów takich jak : Małgorzata Braunek, Barbara Wrzesińska, Franciszek Pieczka. Reżyser polskiej wersji językowej, Wojtek Paszkowski,  zaprosił do studia jeszcze takich aktorów jak : Cezary Pazura, Katarzyna Figura, Anna Dereszowska, Jan Peszek. Dialogi napisał (a także użyczył swego głosu) Kuba Wecsile. Tytułowej Alicji swego głosu użyczyła Marta Wierzbicka - serialowa Ola znana widzom z "Na wspólnej".
ZOBACZ ZWIASTUN

4 lutego - Toy Story 3D w kinach

Toy Story 3D w kinach

Studio Disney / Pixar postanowiło wziąć się chyba za odgrzewanie starych kotletów. Doprawili je nieco i ... już w lutym będziemy mogli obejrzeć ponownie pierwszą część "Toy Story" ale tym razem w technologii 3D. Cóż, jak widać coś się ruszyło po filmie "Avatar". Teraz wszystko będzie wychodzić zapewne w trójwymiarze. Szkopuł w tym że będzie to niestety wyświetlane w kinach, które są do tego przystosowane ... a co z kinami w małych miasteczkach ?
Druga część Toy Story - też w technologii 3D - jest zapowiadana na kwiecień i jest to mała przygrywka przed trzecią, premierową częścią która (też w technologii 3D) jest zapowiadana na 18 czerwca.
ZOBACZ ZWIASTUN TOY STORY 3

3 lutego - Brzydula wśród smoków i wikingów

Brzydula wśród smoków i wikingów

Znana fanom serialu "Brzydula" - Julia Kamińska użyczyła swego głosu bohaterce animowanego filmu prosto ze studia Dreamworks : "Jak wytresować smoka". Głos Julii usłyszymy pod postacią Astid, która jest przyjaciółką głównego bohatera filmu - Czkawki (głos Mateusza Damięckiego). Bohater tego filmu uchodzi wśród rówieśników za nieudacznika. Aby stać się wikingiem musi m.in. złapać i wytresować smoka. Sytuacja jednak zmienia się kiedy dochodzi do pierwszego bliskiego spotkania ze smokiem.
Film "Jak wytresować smoka" od 9 kwietnia  na ekranach naszych kin.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

3 lutego - Odlot na DVD i Blu-ray

Odlot na DVD i Blu-ray

Pamiętacie jeszcze jak w październiku zachwycaliście się filmem ze studia Disney / Pixar "Odlot" ? Teraz będziecie mogli sobie jeszcze raz przypomnieć przygody bohaterów. 5 lutego "Odlot" pojawia się na płytach DVD. Oprócz filmu znajdziecie również na płycie DVD ODLOTowe dodatki jak alternatywne zakońćzenia, making of, wywiady z twórcami oraz komentarze audio. Na płycie Blu-ray dodatkowo jeszcze znajdziecie grę geograficzną. Film ten podobnie jak i wcześniejszy film "Załoga G" wydał CD Projekt. Trochę mnie to zaskoczyło bowiem patent na wydawanie Disneya miał Imperial-Cinepix, ale może taka konkurencja spowoduje tańsze płyty z większą ilością dodatków.
PRZYPOMNIJ SOBIE ZWIASTUN

1 lutego - Animowana Planeta 51 ustępuje tylko Avatarowi

Animowana Planeta 51 ustępuje tylko Avatarowi

W ostatni weekend na ekrany polskich kin weszła animowana komedia twórców "Shreka" p.t. "PLANETA 51". Opowieść o lądowaniu kosmonauty na planecie pełnej sympatycznych kosmitów w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania obejrzało ponad 63 tysiące widzów. Popularnością "Planeta 51" ustąpiła jedynie niedoścignionemu fenomenowi ostatnich tygodni czyli "Avatarowi" Jamesa Camerona. Według danych ze wszystkich polskich sieci multipleksów animowana "Planeta 51" była najchętniej oglądaną premierą ostatniego weekendu i najczęściej wybieraną propozycją dla młodych widzów. Film swój
sukces zawdzięcza zapewne m.in. znakomitemu dubbingowi z udziałem Piotra Adamczyka, Macieja Stuhra i Muńka Staszczyka.

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com