Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

30 sierpnia - Nieziemski dubbing do Planety 51

Nieziemski dubbing do Planety 51

Dubbing do filmu "Planeta 51" to kawał dobrej roboty. Pomijając reżysera - Elżbietę Bednarek, która czuwała by wszystko wypadło jak najlepiej, dialogisty - Bartka Wierzbięty, który tchnął nowe ("polskie") życie w bohaterów filmu warto by wspomnieć o aktorach i całym dubbingu. Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Magdalena Różczka, Adam Ferency, debiutujący na ekranie Muniek Staszczyk i wielu, wielu innych. Wszystkich ich będziecie mogli zobaczyć w dodatku do filmu "Planeta 51" poświęconym polskiemu dubbingowi. Zobaczycie jak powstawał polski dubbing, relację z polskiej premiery kinowej oraz obejrzycie sobie również wywiad z Muńkiem Staszczykiem, który opowie nam o swoich wrażeniach z dubbingu i swojej postaci, której użyczył głosu.
Premiera filmu "Planeta 51" na DVD i Blu-Ray już 27 września.
ZOBACZ ZWIASTUN FILMU

30 sierpnia - Maciej Orłoś w 50 lat dookoła świata

Maciej Orłoś w 50 lat dookoła świata

1 października na ekrany naszych kin wchodzi film "Żółwik Sammy. W 50 lat dookoła świata". Film ten będzie wyświetlany w polskiej wersji językowej a jedną z osób, użyczających swego głosu jest dziennikarz TVP znany większości z "Teleexpresu" - Maciej Orłoś, który o dubbingu mówi tak : "To jest dziwne odczucie, ponieważ trzeba czasu żeby ożywić daną postąć albo dać trochę siebie jest bardzo mało, możliwości jest niewiele, wszystko jest ograniczone, wyliczone dziesiątnych częściach sekundy. Mimo, że ja mam doświadczenia w dubbingu jeszcze z czasów szkolnych, bo rozpocząłem pracę w dubbingu w wieku 15 lat to jednak wtedy było zupełnie inaczej, inaczej się pracowało, inna była technologia a teraz to jest nieprawdopodobne i to jest dla mnie nowość - szok."
Maciej Orłoś użyczył głosu pracownikowi Greenpeace'u. Za pulpitem reżysera stanął Wojtek Paszkowski.
ZOBACZ MACIEJA ORŁOSIA PRZED MIKROFONEM

24 sierpnia - Planeta 51 już 27 września na DVD i Blu-ray

Planeta 51 już 27 września na DVD i Blu-ray

27 września na naszej planecie Ziemia pojawi się kosmiczna płyta z filmem "Planeta 51". Napisałem kosmiczna bo będzie to wydanie kolekcjonerskie w którego wchodzić będzie płyta z filmem oraz druga płyta DVD z masą dodatków związanych z tym właśnie filmem. Oprócz wydania DVD pojawi się oczywiście Blu-Ray, który w przeciwieństwie do płyty DVD nie będzie posiadał tak wielu fantastycznych dodatków jednak zaskoczy nas oczywiście nieziemskim obrazem oraz dźwiękiem a także dodatkową grą, którą nie znajdziecie na płycie DVD. Tak więc do oglądania polecam płytę Blu-Ray a do dodatków oczywiście płytę DVD. W komplecie wyjdzie na pewno taniej ... Więcej szczegółów wkrótce
ZOBACZ ZWIASTUN

21 sierpnia - Iza Miko w studiu

Iza Miko w studiu

W najnowszym filmie animowanym "Żółwik Sammy" w jednym z epilogów usłyszymy głos Izy Miko. "Nagrywałam dubbing do filmu "Żółwik Sammy", który opowiada o przygodach małego żółwika w oceanie. Ta bajka szczególnie mi się podoba się, gdyż jest to doskonała lekcja ekologii opowiedziana w piękny sposób. Użyczałam głosu ekolożce, która poznaje żółwika na plaży kalifornijskiej, kiedy jest młodą hipiską. Później spotykają się znowu, kiedy już jest naukowcem i pracuje instytucie, który chroni morskie stworzenia." - powiedziała aktorka. Zdradziła też, że honorarium za pracę zostanie przeznaczone na jej fundację ekologiczną EKOMIKO.
Premiera filmu "Żółwik Sammy" już 1 października.
ZOBACZ IZĘ MIKO PRZED MIKROFONEM

19 sierpnia - Iza Miko szaloną hipiską

Iza Miko szaloną hipiską

1 października 2010r. do polskich kin trafi przesympatyczna bajeczka dla dzieci a zarazem wspaniałe podwodne doświadczenie w 3D. "Żółwik Sammy" to pełna ciepła i humoru opowieść dziejąca się na przestrzeni pół wieku i opowiadająca o dorastaniu tytułowego żółwika Sammy. Polska wersja językowa przygotowana jest przez SDI Studio pod kierunkiem reżysera Wojtka Paszkowskiego i z dialogami Kuby Wecsile. W jednych z epizodów usłyszymy Izę Miko oraz Macieja Orłosia. Iza użyczy swego głosu Florze, zwariowanej hippisce i zarazem lekarzowi weterynarii. Maciej zaś użyczy swego głosu jednemu z pracowników Greenpeace. Oprócz nich będziemy mogli usłyszeć m.in. Jarosława Boberka, Wojtka Paszkowskiego, Annę Apostolakis oraz wielu innych znanych aktorów filmowych i dubbingowych (fot. Andrzej Szilagyi /MWMedia).
IZA MIKO O SWOJEJ ROLI

16 sierpnia - Planeta 51 coraz bliżej ziemi

Planeta 51 coraz bliżej ziemi

Szesnastoletni LEM jest mieszkańcem Planety 51, gdzie życie przypomina beztroską Amerykę lat pięćdziesiątych. Jego szczęśliwa egzystencja w bezpiecznej i uporządkowanej rzeczywistości upływa na marzeniach o posiadaniu własnego planetarium oraz zdobycia serca pięknej sąsiadki, NEERY. Pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, w trakcie rodzinnego grillowania w ogrodzie ląduje statek kosmiczny, z którego wyłania się astronauta: KAPITAN CHARLES "CHUCK" BAKER. Niczego nieświadomy, wbija amerykańską flagę w nowo zdobyty ląd, po czym odwraca się i widzi... zielonych mieszkańców Planety 51, którzy wpatrują się w niego z przerażeniem. On sam, także w szoku, rzuca się do ucieczki i zupełnie przypadkiem znajduje schronienie w planetarium, w którym pracuje Lem. Kiedy ci dwaj poznają się, po chwili nieufności i dystansu zostają przyjaciółmi. Lem decyduje się ukryć Chucka przed fanatyczną armią Planety 51, która przekonana o zagrożeniu ze strony astronauty, postanawia złapać go i uwięzić. Tymczasem jedynym celem Chucka jest powrót na statek kosmiczny, nim ten wyruszy w powrotną podróż na Ziemię bez niego. Z pomocą Lema i jego przyjaciół, garstki niezbyt rezolutnych żołnierzy armii oraz poczciwego robota FAFIKA, Chuck rozpoczyna wyścig z czasem.... C.D.N.
Film "Planeta 51" już 27 września na Blu-Ray i DVD.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

14 sierpnia - Młode talenty poszukiwane do dubbingu

Młode talenty poszukiwane do dubbingu

Wszyscy zainteresowani sztuką użyczania głosu zapewne ucieszy fakt iż w Studiu Start International odbywają się warsztaty dubbingowe. Zainteresowani odbyciem dwudniowych warsztatów (sobota-niedziela) proszeni są o kontakt ze studiem pod numerem telefonu 22 6460015. Także studio Beaty Kawki - "Genetix Film Factory", wprawdzie iż nie organizuje żadnych warsztatów ale talenty są jak najbardziej na topie. O warsztatach, poszukiwaniu talentów i oczywiście o dubbingu dla stacji "TVN Warszawa" opowiadają Beata Kawka i Tomasz Bednarek, który dodatkowo prezentuje swoje próbki dubbingowe.

5 sierpnia - Tomasz Lis został amerykańskim prezydentem

Tomasz Lis został amerykańskim prezydentem

Wszyscy ważni politycy w Polsce marzą o prezydenturze, a naszemu dziennikarzowi, byłemu korespondentowi z Ameryki udało się zostać prezydentem i to nie byle jakim bo prezydentem Stanów Zjednoczonych. To miano przypadło Tomaszowi Lisowi. Bez obaw, Tomasz Lis został prezydentem ale w małym epizodzie filmu animowanego. Użyczył on bowiem swego głosu prezydentowi John'owi F. Kennedy'emu w filmie "Biała i Strzała podbijają kosmos". Oprócz niego w tytułowych rolach usłyszymy Małgosię Kożuchowską i Agnieszkę Dygant.
Premiera filmu 17 września.
TOMASZ LIS O DUBBINGU I SWOJEJ POSTACI

1 sierpnia - Osioł ze Stuhrem w jednym byli studio

Osioł ze Stuhrem w jednym byli studio

Już prawie miesiąc odkąd Shrek zadomowił się w polskich kinach i odkąd się tam pojawił nie schodzi z pierwszego miejsca polskiego Box Office'u. Jedną z postaci podziwianych w tym filmie jest Osioł, który mówi głosem Jerzego Stuhra. "Czasami ktoś zagaduje mnie jakąś kwestią, ja oczywiście wiem że gdzieś to słyszałem ale nie kojarzę że tą kwestię sam mówiłem" - tak mówi aktor o siebie i swoich rolach w dubbingu. W materiale filmowym, który prezentuje (jest to materiał z programu "Dzień dobry TVN") zobaczycie Jerzego Stuhra w akcji tj. w studiu na nagraniach Shreka oraz szerszą jego wypowiedź dotyczącą dubbingu.
Shrek 4ever już w kinach. Serdecznie zapraszamy do kin.
ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY Z NAGRANIA DO SHREKA 2

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com