Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

29 września - Paszkowski i Cybiński rozmawiają o żółwiku

Paszkowski i Cybiński rozmawiają o żółwiku

"Znany nam z 'Odlotu' Kacper Cybiński, wciela się tym razem w postać małego Sammy'ego. Kacper ma bardzo charakterystyczną barwę głosu, taką nieporadną, z lekką chrypką, mocno chłopięcą. Doskonale współgra to z naszym małym bohaterem, który jest taki troszkę nieporadny." - to fragment recenzji dotyczącej najnowszego filmu animowanego "Żółwik Sammy. W 50 lat dookoła świata" przygotowanej przez madzię-cuperek, koleżankę która ma doskonałe wyczucie jeśli chodzi o dubbingowany głos. Zapraszam gorąco do lektury.
Dodatkowo zapraszam wszystkich do obejrzenia materiału pochodzącego z serwisu youtube w którym reżyser polskiej wersji językowej filmu o żółwiku - Wojtek Paszkowski rozmawia z młodym odtwórcą głosowym głównej roli - Kacprem Cybińskim o jego nowej roli - małego Sammy'ego, który co dopiero wykluł się z jajka. Jest to okazja dla tych by mogli zobaczyć jak wygląda rozmowa reżysera z osobą dubbingującą film.
ZAPOZNAJ SIĘ Z RECENZJĄ FILMOWĄ
OBEJRZYJ MATERIAŁ FILMOWY

25 września - Żółwik Sammy - wywiad z Justyną Bojczuk

Żółwik Sammy - wywiad z Justyną Bojczuk

"Nie każdego dnia możesz odkryć świat, prawda ?" - te słowa wypowiedziane zostaną przez małą słodką żółwiczkę o imieniu Karola w najnowszym filmie animowanym "Żółwik Sammy. W 50 lat dookoła świata", którego premiera kinowa odbędzie się 1 października. Jako Karolę usłyszymy Justynę Bojczuk znaną niektórym z filmów takich jak "Ostatni władca wiatru", "Jak ukraść księżyc", "Karate Kid" w którym użyczyła swego głosu. Zapytałem ją o rolę w Żółwiku Sammym i o inne jej role w pozostałych filmach.
WYWIAD Z JUSTYNĄ BOJCZUK

23 września - Iza Miko o żółwiku i swojej fundacji

Iza Miko o żółwiku i swojej fundacji

1 października na ekrany kin wchodzi film w polskiej wersji językowej "Żółwik Sammy. W 50 lat dookoła świata". Jedną z osób, jaką przyjdzie nam usłyszeć jest Iza Miko - "Postać, której użyczam głosu ma na imię Flora i pojawia się w dwóch częściach filmu. Na początku poznajemy ją jak jest z rodziny hipisowskiej, która mieszka na plaży i poznaje Sammiego a po paru latach widzimy ją ponownie i wtedy jest doktorem opiekującym się zwierzątkami mieszkającymi w oceanie. Fajna jest drogra tej mojej postaci ponieważ ona od początku kocha przyrodę, kocha morze i jest powiązana bardzo z naturą a pod koniec filmu coś robi dla tej natury i przyrody." - tak krótko scharakteryzowała postać, której użyczyła swego głosu.
ZOBACZ CO IZA MIKO MA DO POWIEDZENIA O EKOLOGII I SWOJEJ FUNDACJI

21 września - Stenka, Kamińska oraz Stuhr w Zaplątanych

Stenka, Kamińska oraz Stuhr w Zaplątanych

Wreszcie ruszyły nagrania do najnowszego filmu Disney'a "Zaplątani". Za biurkiem reżysera usiadł Wojtek Paszkowski, który ostatnio siedział za tym samym biurkiem kiedy przygotowywał "Alicję w Krainie Czarów", dialogi do filmu przygotował Jakub Wecsile. Z oficjalnej strony Wojtka Paszkowskiego (www.wojtekpaszkowski.pl) możemy się dowiedzieć iż tytułową Roszpunkę w dwugłosie zagra Julia Kamińska (dialogi) oraz Katarzyna Popowska (śpiew), natomiast Raider Flynn przemówi głosem Macieja Stuhra. Jest jeszcze jedna niespodzianka - do roli Mother Gothel czyli polskiej Gertrudy została poproszona Danuta Stenka, która oprócz dialogów również w tym filmie będzie śpiewać. Nad poprawnością piosenek będzie czuwać kierownik muzyczny Agnieszka Tomicka.
Z taką doborową obsadą zapowiada się niezła zabawa.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

18 września - Biała i Strzała w Złotych Tarasach

Biała i Strzała w Złotych Tarasach

15 września w warszawskich Złotych Tarasach odbył się specjalny premierowy pokaz filmu "Biała i Strzała podbijają kosmos". Projekcję filmu poprzedził godzinny program dla dzieci, w którym były przewidziane zabawy i inne ciekawe atrakcje. Na premierze można było się spotkać z aktorami dubbingującymi : Małosią Kożuchowską (Biała), Agnieszką Dygant (Strzała), Jarkiem Boberkiem (Leny) oraz Miłogostem Mreczkiem (Dr Mrau). Film bardzo podobał się obecnej publiczności i sądzę, że tematyka filmu oraz jego bohaterowie przypadną do gustu zarówno dzieciom jak i dorosłym. Film jest już na ekranach kin.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z PREMIERY

12 września - Ani Mru-Mru podbija kosmos

Ani Mru-Mru podbija kosmos

Kabaretu Ani Mru Mru chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym razem Panowie poszli nieco dalej i razem ze swoim kabaretem zawędrowali w ... kosmos a raczej do filmu "Biała i Strzała podbijają kosmos". Z wywiadów, które zdążyli już udzielić niektórym portalom filmowym wyszło iż mieli katorgę przygotowując się do tej roli. Te wywiady można przeczytać na innych portalach. Ja zaś postanowiłem zadać inne, czasami wręcz przewrotne, pytania dotyczące dubbingu oraz ich wielkiej (zapchlonej) roli. Na zadawane pytania odpowiadał Marcin Wójcik a Michał ... w tle podpowiadał mu to co ma odpowiadać :)
WYWIAD Z KABARETEM ANI MRU MRU

6 września - Spacer po Planecie 51

Spacer po Planecie 51

Wybierzcie się na spacer po Planecie 51 oraz zajrzyjcie do jej archiwum, może wyszperacie coś ciekawego dla siebie. Nie musicie wcale udawać się w kosmos, nie musicie wydawać bajecznych kwot na bilety w podróż kosmiczną. Po prostu 27 września wystarczy że udacie się do sklepu i nabędziecie film "Planeta 51" na DVD w wydaniu kolekcjonerskim (dwupłytowym) a taki spacer na Planecie 51 wraz z wizytą w jej archiwum będzie tam na Was czekał.

5 września - Czym jest socjalizm

Czym jest socjalizm

Czym jest socjalizm ? Większość zapewne dorosłych wie ... dzieci dowiedzą się wybierając się na film "Biała i Strzała podbijają kosmos", który ma swoją premierę już 17 września (ciekaw jestem czy to był celowy zamysł producenta by wystawić ten film w tym dniu ;) ). Odpowiedź na to pytanie jest zarazem jedną z ulubionych kwestii Bartka Wierzbięty, który napisał dialogi do tego filmu. Nie chciał mi powiedzieć "Czym jest socjalizm" ale odpowiedział mi na szereg innych pytań związanych z filmem (fot. Prończyk / AKPA).
WYWIAD Z BARTKIEM WIERZBIĘTĄ

3 września - Mr Sound - nowe studio dubbingowe

Mr Sound - nowe studio dubbingowe

Pojawiła się nowa konkurencja dla studiów dubbingujących w Warszawie. Na ulicy Koźmińskiej powstało nowe studio o nazwie "MR SOUND". Studio to zajmuje się pełnym udźwiękowieniem wszelkich form filmowych od tłumaczenia i opracowania list dialogowych do produkcji dubbingowych i lektorskich. Oprócz najwyższej jakości sprzętu firm takich jak Digidesign – Pro Tools, Neuman, Universal Audio, Genelec czy Apogee studio to posiada wykwalifikowaną kadrę pracowników, którzy dotychczas współpracowali między innymi z TVP S.A. 1i2, Jetix, Jim Jam, Fox Kids, TV POLONIA, CANAL+, RTL, TV Puls, Tele 5, Carisma, Cassfilm, Disney oraz National Geographic. Równie duży nacisk jak na jakość położyliśmy na komfort pracy.
Studia wykonane przez firmę Sense Of Music zaprojektowane są w oparciu o nowoczesną technologię "non-environmental", pozwalającą na rejestrację dźwięku bez zbędnego pogłosu i zakolorowania oraz na doskonałą kontrolę materiału zapisanego na jednym z wielu dostępnych nośników, tak ważną przy pracy z nowoczesnymi mediami.
OFICJALNA STRONA STUDIA

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com