Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

23 czerwca - Jerzy Stuhr zapoluje na Małgosię Sochę

Jerzy Stuhr zapoluje na Małgosię Sochę

"W najnowszym filmie o Smerfach, użyczam głosu Gargamelowi - łowców Smerfów i antagoniście. Muszę się głosem w czuć w psychofizykę mojego bohatera bo ważne jest dla mnie by w swoim głosie oddać jego psychikę niż np. sposób poruszania się" - tak o swojej postaci mówi Jerzy Stuhr.
Wszyscy ci, którzy oglądali Smerfy animowane i przyzwyczajeni są do głosów swoich bohaterów muszą przygotować się na zwrot o 180 stopni bowiem nie dość, że Smerfy wkraczają (przy pomocy techniki komputerowej oczywiście) w świat ludzi to jeszcze obsada została całkowicie zmieniona. Już wiemy że Gargamela zagra Jerzy Stuhr a Małgosia Socha użyczy swego głosu Smerfetce.
"Jako dziecko byłam wielką fanką Smerfetki" - mówi Małgosia Socha o swojej nowej roli. - "Ta stworzona w komputerze nieco różni się od rysunkowej, ale w dobrą stronę. Jest nie tylko czuła i wrażliwa, ale także bardzo waleczna, nie raz przyjdzie jej ratować z opresji Papę Smerfa."
W obsadzie jako jeden ze Smerfów pojawi się Grzegorz Pawlak. Nad polską wersją językową czuwać będzie reżyser Marek Robaczewski
"Po raz pierwszy w moich pracach dla dzieci gram wyraźnie negatywnego bohatera." - mówi o swojej postaci Jerzy Stuhr. Przed nim niestety nie lada wyzwanie bowiem Gargamel w wersji rysunkowej był świetnie zdubbingowany przez Śp. Wiesława Drzewicza a następnie przez Mirosława Wieprzewskiego.
Czy nowi aktorzy staną na wysokości zadania ? Przekonamy się o tym już 19 sierpnia.
Fot. Agencja Gazeta
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

14 czerwca - Piotr Fronczewski w służbie jej Królewskiej Mości

Piotr Fronczewski w służbie jej Królewskiej Mości

Jednym z aktorów podkładających głos w najnowszym filmie ze studia Disney / Pixar "Auta 2"jest Piotr Fronczewski.
"W filmie tym jestem niedużym samochodzikiem osobowym typu coupe pełniącym rolę agenta do zadań specjalnych w służbie Jej Królewskiej Mości" - zdradza aktor. Jego głos podkładał w oryginale Michael Caine. Fronczewski bardzo poważnie traktuje role w dubbingu. Zauważa, że polska wersja językowa bywa lepsza od oryginału. "Ciężar sukcesu filmu w polskiej wersji językowej spoczywa na języku, czyli na tym, jak film posłuży się językiem polskim, aby ta opowieść była czytelna, rozpoznawalna" - tłumaczy. "To kwestia dowcipu, poczucia humoru, całej serii odniesień". Aktor wychował się, jak opowiada, na kreskówkach Walta Disneya, tak więc świat filmu animowanego jest mu bardzo bliski. - "To był świat czarowny, baśniowy, pełen tajemnicy, magii" - wspomina. - "Teraz, dzięki technice filmowej, wydaje się, że możliwości filmu animowanego są nieograniczone. To jest opowieść o innym świecie, bardziej brutalnym, bardziej agresywnym, bezkompromisowym. Mniej już mamy do czynienia z bajką, więcej z rzeczywistością podobną do tego realu, w którym naprawdę funkcjonujemy. Ale też dzisiejsze filmy animowane adresowane są nie tylko do dzieci. To taki film na który z przyjemnością pójdą tata, mama, córka albo synek i wszyscy będą mieli podobną frajdę."
Czy druga część filmu "Auta 2" odniesie taki sam sukces jak pierwsza ? O tym przekonamy się już 29 czerwca.
ZOBACZ FRAGMENT FILMU

5 czerwca - Agnieszka Dygant w drugiej części Aut

Agnieszka Dygant w drugiej części Aut

"To typ samochodowej dziewczyny Bonda. Dziewczyna-szpieg, która jest młodym samochodzikiem i dopiero uczy się swego szpiegowskiego fachu. Ale stara się być bardzo dobrą uczennicą !" - tak o swoim nowym wcieleniu mówi Agnieszka Dygant, która użyczyła swojego głosu bohaterce Lillianie w filmie "Auta 2". "Jak tylko skończyłam 17 lat, zrobiłam prawo jazdy a pierwszym moim samochodem był stary citroen na hydraulicznym zawieszeniu; nazywał się Pallas. Był groteskowy, przerysowany i miał długą buzię, właściwie gębę."
"Auta 2" według Agnieszki "to film o przyjaźni i o tym, że warto się starać i być lojalnym. - Samochód może być przyjacielem, i to nie tylko w filmie. Gdy skądś wracam, i gdy jest to daleka podróż, zawsze na koniec dziękuję mojemu samochodzikowi za to, że się dobrze spisał. Poklepuję go, mam taki odruch, jakby to był ktoś żywy."
A czy Auta ponownie podbiją polską publiczność ? O tym przekonamy się już 29 czerwca.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

1 czerwca - Piotr Adamczyk o Zygzaku

Piotr Adamczyk o Zygzaku

"Mam wrażenie, że wcale nie muszę powracać do tej postaci - mówi aktor - bo ona mi towarzyszyła przez cały czas. Pierwsza część filmu "Auta" dała mitaką popularność wśród dzieci, że mali chłopcy sami często mi przypominali, że Zygzak McQueen to ja." - tak o swojej postaci mówi użyczający głosu Zygzakowi Piotr Adamczyk. "Czy rozmawiające ze sobą samochody mogą nadal fascynować młodych widzów? Według Adamczyka, jak najbardziej. - Jako dziecko bawiłem się samochodzikami, które prowadziły ze sobą bardzo złożone dialogi - mówi. Nie kryje, że ponowne spotkanie z Zygzakiem McQueenem sprawiło mu niemałą radość: - To świetnie narysowany film i znakomicie zagrany przez amerykańskich aktorów, ale to nie znaczy, że nie można dołożyć czegoś od siebie. Ja uwielbiam tę pracę!".
Film "Auta 2" na ekranach kin już 29 czerwca.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com