Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

15 kwietnia - Rio na pierwszym miejscu polskiego Box Office'a

Rio na pierwszym miejscu polskiego box office'a

Ponad 80 tysięcy widzów zapragnęło w poprzednim weekendzie filmowym (8-10 kwietnia) wygrzać się na słonecznym Rio, gdzie w towarzystwie Agnieszki Dygant, Grzegorza Drojewskiego, Miłogosta Reczka i wielu innych polskich aktorów mogli się rozerwać oglądając film "Rio" w polskiej wersji językowej. Film ten automatycznie dostał się na pierwsze miejsce polskiego Box Office'u i to jest niezły start. Ciekaw jestem co przyniosą najbliższe tygodnie.

14 kwietnia - Magiczne dodatki dla magicznego Pottera

Magiczne dodatki dla magicznego Pottera

W oczekiwaniu na drugą część Harrego Pottera i Insygniów Śmierci, już od 15 kwietnia będziemy mogli sobie przypomnieć co działo się w pierwszej części bowiem tego dnia część ta wydana na płytach DVD i Blu-ray trafia na nasze półki. Jak zwykle dystrybutor filmu - firma Galapagos przygotowała dla nas masę dodatków i chyba najbardziej z tego będą zadowoleni właściciele płyt Blu-ray bo oprócz obrazu i dźwięku najwyższej jakości wśród dodatków znajdzie się interaktywna podróż, przygotowująca cię na wielkie powstanie przeciwko złu oraz scena otwierająca drugą część przygód Harrego Pottera (tylko ty możesz ją zobaczyć i tylko - prawdopodobnie - na Blu-ray). Oprócz tego (to znajdzie się na dvd i blu-ray) będziecie mogli posłuchać muzyki filmowej z pierwszej części, zobaczyć sceny, które nie zostały wprowadzone do filmu, pościgać się w lesie z Danem, Ruppertem i Emmą oraz obejrzeć jeszcze wiele innych ciekawych dodatków.
Tak więc przygotuj się na ostateczną bitwę.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

7 kwietnia - Agnieszka Dygant o dubbingu w dychę

Agnieszka Dygant o dubbingu w dychę

Gram papugę Julię (Dżulię), która jest rzadkim okazem papugi na wymarciu, ostatnia w swoim rodzaju i gatunku (oprócz Blu). Dżulia jest dosyć rezolutna, jest taką królową Rio i w ogóle tańca, wolny jest to ptak : wolna miłość, wolni ludzie i to jej gra i w ogóle w tych żyłach płynie taka krew gorąca. Jest to trudna rola, najtrudniejsza z moich ról dubbingowanych. Jest trudna bo jest taka "ludzka" - wszystkie są ludzkie, ale ta jest bardzo ludzka. Trudność polega na tym, że dużo jest reakcji, bardzo się dużo gra na reakcjach, tzn. te reakcje muszą być bardzo określone, muszą być zagrane "w dychę" czyli np. krzyczy w zdziwieniu albo krzyczy w zdziwieniu ale troszeczkę słabym, większe zdziwienie w krzyku, mniejsze zdziwienie w krzyku, delikatnie zatroskana w krzyku i lekko zdziwiona, czyli są takie dyrektywy, które są bardzo trudne do spełnienia, a do tego jeszcze te kłapy trzeba, żeby się zgadzały.
Film RIO wchodzi na ekrany naszych kin już 8 kwietnia.
AGNIESZKA DYGANT O SWEJ ROLI / AGNIESZKA DYGANT W STUDIU

5 kwietnia - Miłogost Reczek śpiewa po portugalsku

Miłogost Reczek śpiewa po portugalsku

W filmie tym śpiewam po portugalsku" - mówi o sobie i swojej postaci Miłogost Reczek, który w filmie "RIO" użyczył swego głosu sympatycznemu Tukanowi - Rafaelowi. "Ten tukan ma bardzo liczną rodzinę, siedemnaścioro dzieci, osiemnaste w drodze i myślę, że jest bardzo sympatyczną."
W śpiewaniu tym, Rafaelowi partneruje jego żona - Eve, której w polskiej wersji językowej użyczyła głosu Miriam Aleksandrowicz - "Śpiew nie jest moją mocną stroną, ale jak każdy aktor umiem zagrać, że umiem lub nie umiem śpiewać. A tu akurat chodziło o to, że Eva, czyli moja postać fałszuje. Gdyby chodziło o piękny śpiew a ja nie dawałabym sobie np. rady zostałabym zastąpiona kimś kto umie to robić lepiej ode mnie".
Film RIO wchodzi na ekrany naszych kin już 8 kwietnia.

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com