Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

27 października - Polski zwiastun filmu KRUDOWIE

Polski zwiastun filmu Krudowie

W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Krudowie". Film ten to opowieść pewnej prehistorycznej (tak mi się wydaje) rodziny w którym ojciec hołduje staromodnym zasadom. Wkrótce przyjdzie mu stawić czoła nowym wyzwaniom i wybrać pomiędzy rodziną a swoimi zasadami. Film ten po trochu przypomina Epokę Lodowcową (cóż czasy prehistoryczne) i Zaginiony Ląd i jest chyba pierwszym filmem animowanym (poprawcie mnie jak się mylę bo żaden tytuł mi nie przychodzi do głowy) związanym z ludźmi prehistorycznymi.
Za film odpowiedzialne jest studio Dreamworks i prawdopodobnie polska wersja językowa (tak na 90 procent) powstanie w studiu Start International. Przypuszczalnie nagrania rozpoczną się po nowym roku bo premiera filmu jest przewidziana na 5 kwietnia 2013r. O polskiej obsadzie językowej będę informować na bieżąco.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

10 października - Warsztaty z niespodziankami

W dniach 6-7 października (sobota-niedziela) odbyły się warsztaty dubbingowe prowadzone przez aktorkę i reżysera dubbingu Joannę Węgrzynowską-Cybińską. W studiu SDI Media przez dwanaście intensywnych godzin słychać było jęki, krzyki, szlochy, westchnienia i monologi siedmiu uczestników warsztatów, których wprowadzano w tajniki dubbingu. Poznawali je przez pracę na bardzo różnych tekstach, od kreskówek po filmy fabularne. Prawdziwą niespodzianką było obserwowanie pani Jolanty Fraszyńskiej, która również w sobotę, w studiu obok miała nagrania do najnowszego filmu "Ralf demolka". Grupa z ogromnym zaciekawieniem "podglądała" pracę reżysera Wojtka Paszkowskiego i oczywiście zmagania aktorki z tym niełatwym materiałem.
NASTĘPNEGO DNIA STANĘLI W TYM SAMYM STUDIO I... nagrali gwary do tego filmu. Efekty pracy zadowolonej grupy szczęściarzy bedzie można usłyszeć w scenach zbiorowych filmu "Ralf Demolka", który niedługo wejdzie do kin. Nie trzeba więcej udowadniać, że te warsztaty dają prawdziwą szansę na zrealizowanie swoich marzeń.

Warsztaty z niespodziankami

8 października - Lubaszenko, Fraszyńska, Zborowski w świecie gier komputerowych

Lubaszenko, Fraszyńska, Zborowski w świecie gier komputerowych

"Ralph Demolka" to nowa komedia animowana w 3D wytwórni Walt Disney Animation Studios w którym zobaczymy wiele słynnych postaci z najpopularniejszych gier. Rozpozna je zarówno najmłodsze, jak i pierwsze pokolenie graczy - to, które przygody z grami zaczynało w latach 80.
Polska wersja językowa jest nagrywana w SDI Studio pod czujnym okiem reżysera polskiej wersji - Wojtka Paszkowskiego i dialogisty - Kuby Wecsile. Tytułowemu bohaterowi filmowemu - Ralphowi głosu udzielił Olaf Lubaszenko, który chyba trochę przypomina (patrząc na posturę) naszego bohatera. Partnerować mu będzie (nagrania oczywiście odbywały się pojedyńczo) Jolanta Fraszyńska (Wandelopa), Edyta Olszówka (Sierżant Rurecka), Maria Winiarska (Spikerka) a także Wiktor Zborowski, Jarosław Boberek, Waldemar Barwiński, Krzysztof Dracz i wiele innych znanych i mniej znanych aktorów.
Ciekawostką jest także - i tu należą się wielkie brawa dla Asi Węgrzynowskiej za pomysł oraz dla Mariusza Arno-Jaworowskiego za jego akceptację - wykorzystanie pierwszej grupy, która wzięła udział w warsztatach dubbingowych w studiu SDI do gwarów. Można rzecz, że mieli niesamowitego fuksa oraz dostali potężnego bonusa. Wprawdzie w filmie nie będzie aż to tak widoczne ale myślę, że i tak będzie co wspominać podczas oglądania filmu.
Film trafi na ekrany polskich kin 16 listopada.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

7 października - Ojciec Mateusz ojcem chrzestnym rybiej mafii

Ojciec Mateusz ojcem chrzestnym rybiej mafii

Co robi "Ojciec Mateusz", gdy nie gra w serialu? To proste... daje nura w ocean, gdzie twardą płetwą zarządza podwodną mafią. A wszystko to w przebojowej animacji "Żółwik Sammy 2", w której głosem Artura Żmijewskiego przemówił Bonzo, konik morski o aspiracjach Don Corleone.
"Najbardziej u Bonzo podoba mi się jego stanowczość. Natomiast nie podobają mi się jego motywacje, bo są z gruntu przewrotne i złośliwe." - zdradza Żmijewski i dodaje, że dla niego dubbing to każdorazowo fantastyczna zabawa. "Znalezienie się w świecie kreskówki jest zawsze wielką frajdą, bo to świat kompletnie inny od tego, w którym poruszam się na co dzień. A do tego można się najnormalniej na świecie powygłupiać i poczuć jak małe dziecko, które bawi się w piaskownicy lub na trzepaku."
Tym razem dzielny Sammy wpada w sidła kłusowników i trafia do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej bawi swoją opancerzoną osobą bogatych turystów z różnych zakątków globu. Jednak żółw to istota wolna z natury i Sammy nie byłby sobą, gdyby nie zaczął szykować planu wielkiej ucieczki. Wspierają go przyjaciele-waleczny żółw Ray, nieustraszona rybka Szpecio, zakręcony homar Lolek oraz sentymentalny rekin-młot Albert.
Dystrybutorem filmu "Żółwik Sammy 2" jest Kino Świat na zlecenie SPI International Polska. Film oczywiście już jest na naszych kinach.
ZOBACZ ARTURA ŻMIJEWSKIEGO W STUDIO

3 października - Proboszcz z Rancza na usługach Ojca Mateusza

Proboszcz z Rancza na usługach Ojca Mateusza

Proboszcz z "Rancza" na usługach gangu "Ojca Mateusza"?! Wszystkich wietrzących sensacji uspokajamy. Cezary Żak i Artur Żmijewski, najulubieńsi serialowi księża Polaków, wcale nie zeszli na złą drogę. Ich nowe zaskakujące wcielenia to zasługa przebojowej animacji "Żółwik Sammy 2", która na ekranach kin zagoœci 5 paŸdziernika.
"Chciałem zagrać chudą murenę, ale pan reżyser powiedział mi, że to niemożliwe, abym zagrał kogoœ chudego." - skarży się Cezary Żak. "Więc zagrałem grubą... i głupią. I muszę powiedzieć, że wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektu, bo zagrałem głupią murenę "a vista". Aż sam się zdziwiłem!" - dodaje aktor.
Nieustraszony zdobywca mórz i oceanów, najwytrwalszy podróżnik œwiata i ulubieniec wielomilionowej europejskiej widowni powraca na ekrany kin w animacji, która pomysłowoœcią akcji i nowoczesnoœcią efektów trójwymiarowych dorównuje takim hollywoodzkim klasykom jak "Rybki z ferajny" i "Gdzie jest Nemo?". Sammy ponownie przybije żółwika przygodzie za sprawą twórców największych animowanych przebojów w historii Starego Kontynentu: "Wyprawy na Księżyc 3D" oraz "Żółwik Sammy: w 50 lat dookoła œwiata".
Dystrybutorem filmu jest Kino Œwiat na zlecenie SPI International Polska.
CEZARY ŻAK O SWOJEJ ROLI
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com