Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

25 września - Marsupilami ???

Marsupilami

Koń jaki jest każdy widzi, ale nie ma co ukrywać, nie każdy wie jak wygląda Marsupilami (tylko nieliczny mieli okazję go spotkać). Dlatego za zgodą jego odkrywcy ANDRÉ FRANQUINA spróbujemy przybliżyć postać tego mitycznego zwierzaka.
Ten jajorodny ssak jest jedyny w swoim rodzaju! Ma 85 centymetrów wzrostu, czteropalczaste łapy i żółte futro w czarne cętki, które do tej pory niewiele osób miało okazję podziwiać. Jego przypominający sprężynę ogon liczy 8 metrów. To zwierzątko, które można spotkać tylko w Palombii, jest żywą legendą. Wraz ze swoją rodzinką mieszka w sercu lasów tropikalnych. W erze globalizacji i zmian klimatycznych, jest "barometrem" kondycji naszej planety i jej przewidywanego czasu istnienia. Ponieważ tak się składa, że ten mityczny zwierzak istnieje naprawdę!
Marsupilami lubi: owoce, a za smakołyk uważa piranie; aby jego małe się wykluły i nabrały sił, potrzebuje orchidei Chicxulub (znanej też jako "Kwiat nieba i wody", "Magiczne kwiecie" lub "Serce Marsupiquatl"). Marsupilami nie lubi: natrętów, którzy zakłócają mu spokój w jego własnym lesie oraz kiedy ktoś próbuje wykraść z gniazda wysiadywane przez niego jaja.
NAJWAŻNIEJSZE CECHY: Wspaniałomyślny, rozbrykany, żywiołowy, wesoły, uroczy, czujny, energiczny, zwinny, nieustraszony, spontaniczny, ciekawski, łasuch, bon vivant.
Uwierzycie, że istnieje coś, co nie istnieje ? Cóż przekonajcie się sami odwiedzając najbliższe kino.
NA TROPIE MARSUPILAMI - w kinach od 28 września.

19 września - Warsztaty z Beatą Kawką

Warsztaty z Beatą Kawką

BUM !!! Dosłownie nastąpił bum - bo nie dość, że pisałem wczoraj o warsztatach organizowanych w SDI MEDIA studio to okazało się, że Beata Kawka zaprasza też do siebie - 29-30 września - na swoje dwudniowe warsztaty dubbingowe ale nieco o odmiennym charakterze niż w Starcie i SDI bowiem warszaty te będą miały więcej aktorstwa w sobie niż dubbingu. Warsztaty te odbędą się w studiu Film Factory w Warszawie mieszczące się przy ulicy Alzackiej 27.
Są to warsztaty aktorsko-dubbingowe obejmujące następujące zagadnienia : relaksacja i rozpuszczanie blokad w ciele (co by to nie znaczyło - zapewne poważne podejście), artykulacja i emisja głosu, podstawy pracy z mikrofonem, zadania dubbingowe, zajęcia aktorskie, zajęcia dubbingowe.
Warsztaty - w odróżnieniu od tego co się dzieje w Starcie i SDI - nie poprowadzi jedna osoba ale większa ilość osób (co nie oznacza, że wszystkie na raz będą siedzieć na jednej sali - chociaż to też nie wykluczone). Tak więc wyżej wspomniane zajęcia poprowadzą : Ewa Kania - reżyser dubbingu, Katarzyna Łęcka - reżyser teatralny, instruktor technik relaksacyjnych, Piotr Grabowski - aktor, Agnieszka Matysiak - reżyser dubbingu oraz aktorka, Katarzyna Skarżanka - aktorka, Beata Kawka - aktorka oraz Zdzisław Zieliński - realizator dźwięku.
13-14 października to termin warsztatów aktorsko-wokalnych, które poprowadzi Danuta Błażejczyk. Zajęcia aktorskie poprowadzą Beata Kawka i Agnieszka Matysiak.
20-21 października odbędą się kolejne warsztaty aktorsko-dubbingowe.
Dla wszystkich zainteresowanych są oczywiście miejsca. Koszt takich warsztatów to 560 złotych a rejestracją oraz udzielaniem wszelkich informacji zajmuje się Róża Zielińska (tel. 661-200-700, 22 616-00-74, email : roza.zielinska@filmfactorystudio.pl). Po rejestracji uczestnik dostanie potwierdzenie udziału, szczegółowy program oraz dane do przelewu.
Beata Kawka, jej studio oraz wykładowcy serdecznie zapraszają osoby, które chcą poznać dubbing od technicznej strony.

18 września - Warsztaty dubbingowe w studiu SDI

Warsztaty dubbingowe w studiu SDI

Chcesz spróbować swoich sił w dubbingu ? Jesteś uzdolnionym dzieckiem, nastolatkiem, studentem szkoły artystycznej lub kimś, kto zawsze marzył aby, usłyszeć swój głos z małego lub dużego ekranu ? Uważasz, że masz piękny głos i potrafisz grać ? A może śpiewasz i chcesz się nauczyć, jak wykorzystać swoje możliwości w piosenkach nagrywanych w bajkach ? Ta oferta jest dla ciebie !
Jaka oferta ? Ano oferta skierowana do ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił w dubbingu. Tym razem na dwudniowe warsztaty zaprasza studio SDI, a więc mamy oficjalnie już drugie studio w którym odbywają się warsztaty. Weekendowe warsztaty są prowadzone przez Joannę Węgrzynowską-Cybińską, aktorkę teatralną, filmową i dubbingową oraz reżysera dubbingu, który (jako reżyser) wyreżyserował wszystkie serie kinowe z Dzwoneczkiem a syn jej - Kacper miał już swoje role m.in. w Żółwiku Sammym i w Odlocie. Tak więc osoby chcące skorzystać z takich warsztatów na pewno trafią w dobre ręce.
Najważniejsze w tych warsztatach jest to iż najzdolniejsi słuchacze będą mieli szanse na udział w kolejnych projektach studia.
Warsztaty ruszają już 6-7 października (na których prawdopodobnie nie zabraknie strony www.dubbing.pl - jako obserwatora) i będą organizowane jeden raz w miesiącu. W tej chwili są przyjmowane zapisy na miesiąc listopad.
Więcej informacji pod adresem : www.szkoladubbingu.pl.

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com