Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

27 sierpnia - Królowa Teresa Lipowska

Królowa Teresa Lipowska Teresa Lipowska jest obecna na ekranach od ponad 60 lat. 26 września użyczy głosu Królowej w pierwszej kinowej wersji przygód najmniejszej superbohaterki świata - Pszczółce Mai.
Królowa to dobrotliwa i łagodna władczyni ukazywanego w filmie ula. Pełna niezmierzonej mądrości oraz niezwykle empatyczna Królowa szybko rozpoznaje w Mai jej wyjątkowość, która wyróżnia ją spośród innych pszczół, a która jest zazwyczaj uznawana nierozważnie przez wszystkich pozostałych za nieposłuszeństwo. Między Mają i Królową rodzi się bardzo mocna więź, a władczyni jest jedną z nielicznych pszczół w całym ulu, które okazują Mai prawdziwą dobroć.
Warto przypomnieć, że Pani Teresa Lipowska w starej wersji przygód Pszczółki Mai użyczyła głosu Pannie Klementynie - nauczycielce Mai.
Pszczółka Maja wraz z Królową wreszcie zadebiutują na dużym ekranie! Wlecą do kin już 26 września.

26 sierpnia - Polacy pokochali wakacje Mikołajka

Polacy pokochali wakacje Mikołajka Przebojowe "Wakacje Mikołajka" najpopularniejszym filmem w Polsce. Pierwsze miejsce w box office i blisko ćwierć miliona widzów w 10 dni! "Wakacje Mikołajka" - długo wyczekiwana kontynuacja familijnego hitu z 2009 roku, to obecnie najchętniej oglądany film w Polsce! W miniony weekend francuska komedia przyciągnęła do kin 68 287 osób, pokonując konkurencję i zajmując - pod względem ilości widzów - pierwsze miejsce w krajowym box office. Tym samym w drugi tydzień na ekranach "Wakacje Mikołajka" mogą pochwalić się wciąż rosnącą frekwencją. Weekendowy wynik ten nie tylko pozwolił "Wakacjom Mikołajka" przegonić w box office bezpośredniego rywala w postaci disnejowskiego "Dzwoneczka 5" (65 402 widzów), ale też świetnie wypadł na tle "dorosłej" hollywoodzkiej konkurencji: "Lucy" (62 210 widzów), "Niezniszczalnych 3" (18 480) i "Strażników Galaktyki" (17 851).
Ponadto wynik "Wakacji" imponuje dynamiką i szybkością, z jaką film podbija serca dużych i małych widzów. Rezultat komedii, osiągnięty w niecałe dwa tygodnie, przekroczył już połowę całkowitej frekwencji, jaką mogła pochwalić się tak lubiana przez Polaków część pierwsza (łącznie 490 859 widzów). Pod tym względem nowy "Mikołajek" przywodzi na myśl popularność, jaką w naszych kinach cieszył się poprzedni film twórców "Wakacji Mikołajka", europejski przebój "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" (łącznie 503 253 widzów). O gwarantowanym sukcesie "Wakacji Mikołajka", jeszcze przed premierą filmu, przekonywały gwiazdy dubbingu. Tomasz Kot wskazywał na podobieństwa francuskiej komedii do "Shreka" i zaręczał, że Mikołajka i zielonego ogra cechuje ta sama "wielopoziomowość żartowa na najwyższym poziomie" oraz, że "część druga jest tysiąc razy lepsza od pierwszej!". W podobnym duchu wypowiadała się Agata Kulesza. Aktorka użyczająca głosu mamie głównego bohatera również nie miała wątpliwości, że "druga część filmu będzie dla widzów równie atrakcyjna jak pierwsza, a może nawet bardziej".
Dobre przyjęcie filmu przez krytyków potwierdziło słowa aktorskiej pary: "Wakacje Mikołajka" to najsympatyczniejsza propozycja na rodzinny seans tego lata" (Filmweb). "Nie mąci w literackim pierwowzorze i trzyma poziom części pierwszej" (WP). "Autorzy 'Wakacji Mikołajka' postawili na to, co sprawdziło się przy okazji części pierwszej. Wypuszczają się w podróż do słodkich lat sześćdziesiątych i nie gubią nic z idylliczności tamtych czasów. W ten sposób, "Wakacje Mikołajka" przypominają nie tyle letnią pocztówkę z jakiegoś miejsca, ile pocztówkę z jakiś czasów, z przeszłości" (Onet).
Jednak najważniejsze wciąż pozostają głosy i wrażenia małych widzów. A ci po uroczystym pokazie przedpremierowym określili film jako "fajny", "bardzo super" i żarliwie deklarowali chęć przyłączenia się do wesołej paczki przyjaciół Mikołajka.

10 sierpnia - Agnieszka Szulim jako ponętna turystka

Agnieszka Szulim jako ponętna turystka "Druga część jest tysiąc razy lepsza od pierwszej!" - Tomasz Kot, Agnieszka Szulim i Agata Kulesza zapraszają na "Wakacje Mikołajka".
Tomasz Kot i Agata Kulesza ponownie zostaną parą! W polskiej wersji językowej komedii "Wakacje Mikołajka" (premiera w polskich kinach - 14 sierpnia) aktorski duet powróci do ról rodziców najzabawniejszego chłopca świata i uda się na upragnione wakacje nad francuskie morze. Na malowniczych plażach Bretanii towarzyszyć im będzie Agnieszka Szulim, dla której rola atrakcyjnej niemieckiej turystki stanowi początek dubbingowej przygody. Wszystko to w długo wyczekiwanej kontynuacji familijnego hitu, która - według zapewnień gwiazd - "ma być tysiąc razy lepsza od części pierwszej!"

6 sierpnia - Ankieta Canal+

ankieta canal+ Czy to dzieje się naprawdę? Canal+ na swoim facebookowym fanpage'u zamieścił ankietę do widzów, w której pyta się o wersję, którą widzowie wolą oglądać filmy. Czy to ma być wersja z lektorem, z napisami czy też z dubbingiem. Nie wiadomo na ile oceny z głosowania wpłyną na decyzje władz ale warto chyba zagłosować a przy okazji warto oddać głos na dubbing.
Canal+ była jedną z nielicznych stacji telewizyjnych, która w latach 90-tych zlecała masowo opracowywanie zagranicznych produkcji w polskiej wersji językowej. Podobnież stacja ta posiada w swoich archiwach wszystkie do tej pory zdubbingowane filmy. Może to jest najwyższa pora aby w jakiś sposób przekonać władze stacji by jednak nie stawiały krzyżyka przy dubbingu ?
Głos na ankietę możecie oddać klikając W TEN ODNOŚNIK

3 sierpnia - Antboy zaatakuje we wrześniu

Antboy zaatakuje we wrześniu Ostatnio zrobił nam się wysyp superbohaterów w kinach. W maju byli X-meni, w sierpniu oglądamy Strażników galaktyki a co przyniesie wrzesień? Wrzesień przyniesie kolejnego superbohatera - tym razem w dziecięcym wydaniu. Będzie to tym razem Antboy - za tą postacią kryje się dwunastolatek Pelle, który zacznie się zmieniać pod wpływem ugryzienia zmodyfikowanej ... mrówki (skąd my to znamy).
Film będzie wyświetlany w kinach (premiera 19 września) w polskiej wersji językowej. Obsada jak na razie nie jest jeszcze znana a dystrybutorem tego duńskiego filmu jest VIVARTO.
Nam pozostaje na razie do obejrzenia zwiastun, który już powstał w polskiej wersji językowej i czekanie na dalsze informacje od dystrybutora.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

2 sierpnia - Gorący dubbingowy sierpień

Gorący dubbingowy sierpień Półmetek wakacji za nami a przed nami gorący dubbingowy sierpień. W kinach czekają na nasz 3 filmy ludzkie (fabularne) oraz trzy filmy animowane a także jeden film na DVD i Bluray. Ale po kolei ... Filmów o Tarzanie było już całkiem sporo, tym razem będziemy mogli obejrzeć kolejną wersję jego przygód - Tarzan, król dżungli pokaże nam to co już znamy ale w całkiem innym świetle. Inna sprawa się ma ze Strażnikami Galaktyki czyli kolejną odsłoną przygód bohaterów wykreowanych przez Marvela. Kino akcji, fantastyka - to trzeba zobaczyć - dwie godziny wyjęte z życiorysu (trochę więcej bo trzeba doliczyć przed filmem reklamy :P ). Obaw wyżej wspomniane filmy już są do obejrzenia w kinach. Tydzień później, 8 sierpnia, powrócą do kin Wojownicze Żółwie Ninja. Na forach już zaczynają niektórzy grzmieć że ten film to, lekko mówiąc, nie będzie udany. Żółwie jakieś dziwne ... i wszystko jakieś inne. Może faktycznie trzeba byłoby zrobić kreskówkę jak za dawnych lat 90-tych ? :) No cóż, za tydzień się wszystko wyjaśni.
15 sierpnia to święto kościelne - więc chytrze przesunięto premierę o dzień wcześniej. I tak 14 sierpnia będziemy mogli obejrzeć dwa filmy. Pierwszy z nich, Dzwoneczek i tajemnica piratów jest skierowana do młodszej widowni. Kolejne przygody Dzwoneczka i jej przyjaciół zadowolą na pewno najmłodszego widza. Ci starsi, jak również dorośli, lubiący czytać przygody Mikołajka i znający na pamięć wszystkie jego przygody będą mogli skonfrontować to z tym co zobaczą w kinie bowiem 14 sierpnia w kinach pojawią się Wakacje Mikołajka. Szykuje się niezła zabawa.
Koniec sierpnia to propozycja dla miłośników, a raczej chyba dla miłośniczek lalki Barbie. 29 sierpnia w kinach pojawi się film Barbie i tajemnicze drzwi. Trochę to dziwne bowiem dotychczas przygody Barbie wychodziły wyłącznie na płytach DVD a tu dystrybutor przeniósł je do kin. Czyżby dochody ze sprzedaży płyt były tak duże, że dystrybutor chciałby zarobić na tym i w kinie ? Nieważne. Ważne jest chyba to iż miłośniczki Barbie na pewno wybiorą się na ten film.
Natomiast na DVD i Bluray - 20 sierpnia będziemy mogli obejrzeć film Noe: wybrany przez Boga, film zainspirowany biblijną historią. Kolejna próba przeniesienia opowieści biblijnych na ekran. Czy tym razem udana? Oceńcie to sami.
Wszystkim życzę miłego odbioru i do zobaczenia w kinach oraz przed telewizorami.

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com