Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

28 czerwca Tomek Borkowski polskim Tarzanem

Tomek Borkowski polskim Tarzanem

1 lipca wchodzi do kin film "Tarzan - legenda". Film ten będzie wyświetlany w polskiej wersji językowej oraz z napisami. Polska wersja językowa została przygotowana przez SDI Media Polska oraz Dariusza Błażejewskiego (reżyser) i Zofię Jaworowską (dialogi). Tarzanowi w polskiej wersji językowej swego głosu użyczył Tomek Borkowski (Megamocny, Hotel Transylwania, Madagaskar 3).
"Przy pracy nad "Tarzanem", pozostałem wierny oryginałowi postaci. Męski, zdecydowany, zwierzęcy, a jednocześnie uroczy i dobrze wychowany. Trudno byłoby uciec przed interpretacją Alexandra Skarsgarda. To będzie świetne widowisko, a praca przy nim była wielką przyjemnością." - opowiada o swoje pracy aktor i dodaje jeszcze - "I choć nie lubię posiłkować się zapożyczeniami z oryginału, to jednak słynne "yoooooiiiiooooiiiooooo" Tarzana jednak pożyczyliśmy. Nie należy poprawiać ideału, pomyślałem. Przy okazji, polecam ogłoszenie konkursu na najciekawszą próbę oddania tego dźwięku.".
Co do konkursu to jestem sceptyczny bowiem taki konkurs najlepiej byłoby przeprowadzić na żywo a nie poprzez internetu. A wy co o tym myślicie? W każdym razie serdecznie zapraszamy wszystkich do kin na niezwykłą przygodę. (fot. Marta Gostkiewicz)

23 czerwca Notowania weekendowego Box-Office'a (17-19 kwietnia)

miejsce drugie - Gdzie jest Dory - 95 467 widzów (ogółem 95 467)
miejsce trzecie - Warcraft początek - 66 448 widzów (ogółem 292 046)
miejsce czwarte - Angry Birds - 44 198 widzów (ogółem 871 008)
miejsce szóste - Alicja po drugiej stronie lustra - 21 936 widzów (ogółem 327 978)
miejsce dziesiąte - X-Men: Apocalypse - 3 322 widzów (ogółem 203 357)
źródło: Stowarzyszenie Filmowców Polskich

19 czerwca Agnieszka Mrozińska i jej nowe życie

Mrozińska i jej nowe życie

1 lipca w kinach pojawi się kinowa wersja serialu "Violetta". "Tini: nowe życie Violetty" to opowieść o nowej podróży głównej bohaterki. Opuszcza ona świat "Violetty" i samotnie rusza po nieznane dotąd doświadczenia, jednak to co się wydarzy odmieni Violettę zarówno jako osobę, jak i artystkę.
"Nie mogę zdradzać treści najnowszego filmu Disney'a "Tini: nowe życie Violetty". Mogę jedynie dodać że są tam przepiękne zdjęcia oraz że jest to świetny film, przy którym praca była dla mnie niesamowitą przyjemnością." - tak o filmie i o swojej roli mówi użyczająca swego głosu głównej bohaterce Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk. No cóż, Disney zdążył nas przyzwyczaić i skrzętnie ukrywa całą tajemnicę zarówno o obsadzie jak i o treści filmu. Fani serialu będą musieli poczekać do lipca. Czy warto będzie? Zobaczymy.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

12 czerwca Angry Birds przekroczyło 600 tysięcy widzów

Angry Birds przekroczyło 600 tysięcy widzów

Hit z końcówki maja - "Angry birds" okazał się również najczęstszym filmem oglądanym z okazji dnia dziecka. Ponad 600 tysięcy widzów obejrzało już ten film (w ostatnim weekendzie prawie 150 tysięcy). Czy film ten osiągnię przez kolejny weekend pułap miliona widzów? O tym się przekonamy już wkrótce.
Prócz wściekłych ptaszków do Box Office'a załapało sie jeszcze 5 filmów w polskiej wersji językowej. Drugie miejsce - bez zmian - "Alicja po drugiej stronie lustra" (50 tysięcy widzów), piąte miejsce - "X-Men: Apocalypse" to nieznaczny spadek z miejsca czwartego (17 tysięcy widzów), szóste miejsce to debiutujące "Wojownicze żółwie ninja: wyjście z cienia". Debiut w starciu z "Angry birds" oraz 13 tysięcy widzów nie pomogły żółwiom dostać się na miejsce pierwsze. Myślałem że będzie lepiej. Może seanse z polskimi napisami pomogły by temu filmowi podnieś się ... no cóż, przynajmniej wiemy ile osób wybrało polski dubbing :) Siódme miejsce oraz spadek z szóstego zanotował "Kapitan Ameryka: wojna bohaterów" (ponad 9 tysięcy widzów). Ostatnie - dziesiąte miejsce - przypadło naszej rodzimej produkcji. "Jak uratować mamę" - polskie kino familijne obejrzało w miniony weekend 4 692 osoby.
W obecnym weekendzie do kin wchodzi kolejne mocne uderzenie dla sympatyków gier fantasy. "Warcraft: początek" to film oparty na podstawie popularnej gry pod tym samym tytułem. Ciekaw jestem czy ten tytuł coś namiesza w czołówce dziesięciu najlepszych filmów oglądanych w weekendy?

8 czerwca Dzień Czerwonego Noska z dubbingiem

Dzień Czerwonego Noska z dubbingiem

Lubicie dubbing? Chcecie spróbować swoich sił w dubbingu i to całkiem za darmo? W najbliższą sobotę - 11 czerwca będziecie mieli ku temu okazję. Studio PRL (to to studio, które przygotowywało ścieżkę audio do najnowszego Wiedźmina) oraz dystrybutor Kino Świat zapraszają wszystkich na warszawski Nowy Świat. Z okazji Dnia Czerwonego Noska, prócz atrakcji które będą czekały na dzieci i dorosły będzie można spróbować swoich sił w dubbingu i wziąć udział w konkursie. Do wygrania płyty DVD a może i coś więcej? :)
Organizatorzy zapraszają całe rodziny do zabawy. Przyłączycie sie?

5 czerwca Angry Birds naprawdę angry

Angry birds naprawdę angry

Kolejny weekend za nami. Niespodziewanie na pierwsze miejsce wysunął się film "Angry birds" oparty na słynnej grze na smarfony. Nie dość że film ten zajął pierwsze miejsce to jak się okazało był jak dotąd najlepszym filmem otwierającym w 2016 roku bowiem obejrzało go 246 tysięcy widzów (a uwzględniając seansy przedpremierowe 267 tysięcy).
Drugie miejsce przypadło "Alicji po drugiej stronie lustra", które w porównaniu do ptaszków wypadł blado bowiem w miniony weekend obejrzało go 58 tysięcy widzów (77 tysięcy z seansami przedpremierowymi). Z hukiem bowiem z pierwszego na czwarte spadł "X-Men: Apocalypse" (27 tysięcy widzów). Szóste miejsce przypadło "Kapitanowi Ameryka: wojna bohaterów" (16 tysięcy widzów). Ostatnie, dziesiąte miejsce zajęła "Księga Dżugli" (prawie 5 tysięcy widzów).
Tylko "Wojownicze żółwie ninja: wyjście z cienia", które zadebiutowały 1 czerwca mogą jakoś układ ten zmienić. Do kin w tym tygodniu weszła także animacja "Jak uratować mamę" jednak nie przewiduję by zmieniła coś w Box Office.

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com