Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

25 maja - Pożegnanie ze Zwierzogrodem

Pożegnanie ze zwierzogrodem

Sztandarowy film Disney'a "Zwierzogród", utrzymujący się od 3 miesięcy w pierwszej dziesiątce Box Office'a wypadł poza nią. Mam nadzieję iż ustąpi miejsca "ludzkiemu" bratowi czyli "Alicji po drugiej stronie lustra" (premiera 26 maja).
Jednak zanim to nastąpi podsumujemy ostatni weekend pod względem dubbingu. Pierwsze miejsce należy do "X-men: Apocalypse", których obejrzało w miniony weekend prawie 51 tysięcy ludzi. X-meni wypchnęli z jedynki "Kapitana Amerykę: wojnę bohaterów", który tym razem uplasował się na trzecim miejscu (wraz ze 30 tysiącami widzów). Następny film też zaliczył spadek o trzy miejsca bowiem z piątego na ósmym miejscu znalazła się "Księga Dżungli" (9 tysięcy widzów), za nią, zaliczając upadek o trzy miejsca z szóstego na dziewiątym miejscu znalazł się "Dzielny kogut Maniek" (8,5 tysiąca widzów). Ostatnie - dziesiąte miejsce przypadło filmowi "Mój przyjaciel orzeł". Jakoś, my Polacy, nie przepadamy za przyrodniczymi, fabularnymi filmami albo konkurencja jest zbyt duża bowiem film ten w minionym tygodniu obejrzało 6,5 tysiąca widzów. W nadchodzącym długim weekendzie dwie premiery w polskiej wersji językowej mogą też porządnie namieszać, zarówno na górze jak i na dole. Są nimi: "Alicja po drugiej stronie lustra" oraz "Angry Birds". Oj ... będzie się działo.

11 maja Mój przyjaciel orzeł - wywiad

Mój przyjaciel orzeł wywiad

Film "Mój przyjaciel orzeł" to zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich opowieść o przyjaźni chłopca z dzikim orłem. Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego zwierzęcia ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła.
Film ten wchodzi na ekrany naszych kin już 13 maja i będzie wyświetlany w polskiej wersji językowej. Dubbing został wykonany w Film Factory Studio a nad wszystkim czuwała Beata Kawka - reżyser polskiej wersji językowej (na zdjęciu z Władysławem Kowalskim) a także dialogista. Do filmu udało jej się zaprosić m.in. Pawła Deląga oraz niesłyszanego ostatnio Władysława Kowalskiego. W krótkim wywiadzie dla strony dubbing.pl opowiada o tym co jej się podoba w filmie, jak w studio nagrań znalazł się Władysław Kowalski oraz o tym jak to jest być dialogistą.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wywiadem. ZOBACZ WYWIAD

7 maja Świąteczny Box Office

Świąteczny Box Office

Kolejny weekend i kolejne filmy do odnotowania na dubbingowym Box Offic'e. Liczę że ilość filmów w polskiej wersji językowej zwiększy się o kolejne pozycje. Jednak zanim do tego dojdzie przyjrzyjmy się ubiegłemu tygodniowi (29 kwietnia - 1 maja). Bez żadnych niespodzianek. Może poza tym iż długi weekend raczej jak zwykle wypędził ludzi z kin na świerze powietrze. Pierwsze miejsce przypadło filmowi Księga Dżungli, którego obejrzało w minionym tygodniu prawie 50 tysięcy widzów. Drugie miejsce - bez zmian - waleczna Kung Fu Panda w swojej trzeciej odsłonie przyciągnęła do kin prawie 18 tysięcy widzów. Szóste miejsce to spadek z miejsca piątego dla "Łowcy i królowej lodu", który został obejrzany przez prawie 12 tysięcy widzów. Jedenaście tysięcy widzów przyczyniło się do osiągnięcia ósmego miejsca dla filmu "Ratchet i Clank". Dziewiąte miejsce oraz prawie jedenaście tysięcy widzów to niezmienny "Zwierzogród". Ten film trzyma się dość długo. Gorące brawa. Ostatnie, dziesiąte miejsce oraz ponad 8 tysięcy widzów oglądało zmagania dwóch herosów w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości".
Sześć filmów posiadających polską wersję językową w pierwszej dziesiątce ... to może się zmienić bowiem w tym tygodniu do nich mogą dołączyć "Kapitan Ameryka: wojna bohaterów" oraz "Dzielny kogut Maniek". Trzymamy kciuki.

2 maja - Dubbingowy maj

Dubbingowy maj

Mamy już kolejny miesiąc - maj, który też będzie obfitować w ciekawostki dubbingowe. Wszystko się rozpocznie już 6 maja, kiedy to do kin wejdą trzy filmy w polskiej wersji językowe a będą nimi: Phantom Boy, Dzielny kogut Maniek oraz Kapitan Ameryka: wojna bohaterów. Ja osobiście stawiam na ten ostatni, chociaż kogut Maniek powinien też wskoczyć do Box Office'a.
Kolejny weekend a więc 13 maja to starcie kolejnych, jakże odmiennych filmów a mianowicie: Były sobie człowieki, którego zwiastun to "zerżnięty" początek Króla Lwa oraz "Mój przyjaciel orzeł". Oba filmy różne tematycznie, więc oba mają szansę na Box Office. Weekend 20 maja zadowoli nas tylko jednym, ale za to mocnym filmem. Będzie nim X-men: Apocalypse. Kolejne przygody X-menów na pewno przyciągną do kin ich zwolenników.
Kolejny film pochodzi ze studia Disney'a i jest kontynuacją przygód Alicji. Alicja po drugiej stronie lustra będzie miała swoją premierę nie w piątek ale już w czwartek - 26 maja. To oczywiście dzień matki i zarazem początek kolejnego długiego weekendu bowiem wtedy przypada Boże Ciało. Sprytne zagranie ma przyciągnąć do kin więcej widzów. Widzę w tym filmie kolejną jedynkę weekendowego Box Office'a.
Alicja Alicją ale dzień później - 27 maja swoją premierę mają "Angry Birds". Dzięki temu filmowi mamy się dowiedzieć czemu ptaki są właśnie Angry :) Z zaciekawieniem będę śledził losy tych ptaszków bowiem w polską wersję maczał nie kto inny a Bartek Wierzbięta a jego filmy są zarówno angry jak i funny :) Szykuje się zacięta rywalizacja.

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com