Bednarski Włodzimierz

Bednarski Włodzimierz – screen pochodzi z profilu FB „Widzę głosy”

Przedstawiam wam sylwetkę Pana Włodzimierza Bednarskiego. Urodził się on bowiem w Lesznie w 1935 roku. Pierwszy debiut teatralny rozpoczął mając 24 lata. W roku 1959 ukończył PWST w Warszawie. Był aktorem w teatrach im. : S.Jaracza w Olsztynie, Polskiego w Bydgoszczy, Dramatycznego w Szczecinie, Narodowego, Nowego, Popularnego oraz Szwedzka w Warszawie. Zagrał w wielu znanych i mniej znanych filmach. Ostatnio zniknął z ekranu ale dane nam słyszeć jego głos podczas oglądania niektórych kreskówek. Mimo napiętego czasu udało mi się zadać (niestety nie osobiście) kilka pytań. Oto one :

Jak zaczęła się Pana przygoda z dubbingiem ?
– Od podkładania efektów akustycznych do filmów w 1956 r. jako studen PWST.

Bednarski Włodzimierz autograf

Autograf Pana Włodzimierza Bednarskiego dla internautów strony dubbing.pl

Jakie postacie (przynajmniej trzy) przypadły Panu do gustu a które z postaci, w jakie się Pan wcielił sprawiły Panu trudność (dlaczego) ?
– Lubię tę pracę i wszystkie postacie z tzw. normalnych kreskówek czy filmów fabularnych traktuję zawsze poważnie. Nie przepadam za SF i za filmami śpiewanymi (mam w tym kłopoty). Spośród granych przeze mnie postaci polubiłem Freda Flinstona, Sowę z „Kubusia Puchatka” czy Ightorna z „Gumisiów”.

 Jak długo pracuje Pan w dubbingu ?
– W dubbingu pracuję już przeszło pięćdziesiąt lat.

Z którymi aktorami pracowało się Panu najlepiej i przy jakim filmie ?
Od paru lat pracuję indywidualnie.