Bestsellery Empiku 2017 rozdane. Wśród tytułów można odnaleźć trzy związane z polskim dubbingiem. W kategorii film dla dzieci otrzymała animacja „Vaiana: Skarb Oceanu„. Podczas gali można było zauważyć obecność zespołu tworzącego dubbing do tego filmu. Była Weronika Bochat (Vaiana), Igor Kwiatkowski (Maui), Dorota Stalińska (Babcia Tala) a także Agnieszka Tomicka (kierownik muzyczny), której obecność bardzo mnie cieszy bo jak widać doceniono też i jej trud. Mimo to szkoda, że nie zauważyłem reżysera polskiej wersji językowej Wojtka Paszkowskiego, bez którego zapewne nie byłoby tej obsady.

Na zdjęciu od lewej: Agnieszka Tomicka, Weronika Bochat, Igor Kwiatkowki i Dorota Stalińska

Kolejną pozycją jest gra – „Fifa 18„. Gra ta jest zrobiona w wersji pół na pół czyli scenki przerywnikowe mamy oczywiście z polskimi napisami zaś przebieg każdego rozgrywającego się w tej grze meczu jest komentowany przez dwóch komentatorów sportowych a mianowicie Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego, którzy nie mieli łatwego zadania bowiem musieli sobie ten mecz wyobrazić czytając sam tekst do mikrofonu. Reżyserem polskiej wersji językowej jest .

Natomiast kolejnym – może nie do końca bestsellerem bo jeszcze nie pokazała się ta pozycja na półkach – był „Twój Vincent„, który został okrzyknięty „Wydarzeniem roku”. I nic dziwnego bowiem przenieść każdy kadr filmowy w formie obrazu pędzla Vincentego van Gogha nie jest prostą rzeczą a zważywszy, że film ten miał około 65 tysięcy klatek filmowych …

Zwycięzcom serdecznie gratuluję.