Monolith Films oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń a także Kino Atlantic zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, animatorów kultury, psychologów i pedagogów szkolnych do Kina Atlantic na specjalny pokaz filmu „Cudowny chłopak„.
Pokaz jest na tyle wyjątkowy iż będzie połączony z rozmową dotyczący niepełnosprawności

Wydarzenie to odbędzie się we wtorek, 9 stycznia o godz. 14.00

Scenariusz wydarzenia:
14:00-14:10 – przywitanie widzów
14:10 – projekcja filmu
16:15 – 17:00 – Dyskusja z zaproszonymi uczestnikami.

Gośćmi specjalnymi będą rodzice i pacjenci Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki i Chirurgii Twarzowo Szczękowej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Spotkanie poprowadzą Anna Szyndler (WCIES) oraz Artur Wolski
Przypominamy, że film i spotkanie po nim są integralnym wydarzeniem.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy WYPEŁNIĆ FORMULARZ do 4 stycznia.

UWAGA:
Liczba miejsc ograniczona. Prześlemy potwierdzenie wpisania na listę gości najpóźniej do 5 stycznia.

„Cudowny chłopak” to ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie.

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd.
Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Film będzie rozpowszechniany w kinach również w polskiej wersji językowej. Polska wersja językowa powstała w studiu Start International Polska w reżyserii Anny Apostolakis do tekstów Anny Niedźwiedzkiej. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. : Artura Kozłowskiego, Agatę Kuleszę, Piotra Bajtlika.