Dobry piesekKosmiczny pies Canid 3942 zmuszony zostaje do lądowania w Ameryce i trafia do schroniska dla zwierząt, skąd zabiera go dwunastoletni chłopiec, Owen Baker, który nie ma pojęcia, że jego nowy towarzysz przybył na Ziemię ze specjalną misją i nadaje nieco dziwnemu psiakowi imię Ciapek.
Sprawy przybierają zaskakujący obrót, gdy Owen przekonuje się, że jako jedyny człowiek rozumie mowę psów i potrafi się z nimi porozumiewać. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, co psy mają mu do powiedzenia…
Owen także ma swoje problemy: jego rodzice, państwo Bakerowie, zarabiają na życie kupując domy, które następnie remontują i sprzedają. Chłopiec ma dość ciągłych przeprowadzek, marzy, by osiąść gdzieś na stałe i zdobyć prawdziwych przyjaciół.
Ciapek wyjaśnia zdumionemu Owenowi cel swojej misji. Musi zdobyć dowody, które przekonają Psią Mość, niekwestionowaną władczynię wszechświata, że na Ziemi rządzą nie ludzie, ale psy. Jeżeli mu się to nie uda, wszystkie ziemskie czworonogi – nie bez racji nazywane najlepszymi przyjaciółmi człowieka – zostaną przesiedlone na Syriusza, psią gwiazdę, skąd się wywodzą. Chcąc nie chcąc Owen (chłopiec, który nigdy nie miał przyjaciół) i Ciapek (pies, który nigdy nie potrzebował przyjaciół) muszą ze sobą współdziałać, a przy okazji odkryją siłę miłości, lojalności i przyjaźni.

Wersja polska : Studio Sonica
reżyseria dubbingu – Agnieszka Matysiak
dialogi polskie – Dariusz Dunowski

W wersji polskiej udział wzięli :
Owen – Franciszek Przybylski
Ciapek – Maciej Stuhr
Mama – Agnieszka Matysiak
Tata – Krzysztof Stelmaszyk
Balbina – Anna Apostolakis
Isia – Izabela Dąbrowska
Flap – Arkadiusz Jakubik
Baniak – Wojciech Paszkowski
Connie – Sonia Szafrańska
Fred – Grzegorz Kurc
Pan Leone – Wiesław Machowski
Bob – Jarosław Boberek
Franky – Mariusz Oborski
Psia Mość – Miriam Aleksandrowicz