Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

FAQ CZYLI ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Casting oraz praca w dubbingu

Ostatnio otrzymuję dość sporo listów dotyczących castingów oraz pracy w dubbingu. Ten artykuł powstał właśnie ku temu by odsyłać już do niego a nie odpowiadać na każdy list z osobna.

Mam X lat i chciałbym(łabym) spróbować swoich sił w dubbingu....
Czy robicie casting? ...
Czy mogę posłać swoje dziecko na casting?...
Moi przyjaciele mówią mi że mam niesamowity głos. Chciałabym (chciałbym) spróbować swoich sił w dubbingu.

Ok. STOP. Przede wszystkim musicie zrozumieć iż strona dubbing.pl NIE REKRUTUJE AKTORÓW ANI NIE URZĄDZA ŻADNYCH CASTINGÓW. Jednak oczywiście mogę i tutaj Wam pomóc ale muszę dodać iż sam głos to nie wszystko. Liczy się także dobra dykcja oraz refleks ... ale o tym dowiecie się na warsztatach dubbingowych. Tak, tak. Co jakiś czas organizowane są weekendowe warsztaty dubbingowe przez studia w Warszawie. Tam, w ciągu dwóch dni (sobota/niedziela), pod okiem reżysera dubbingowego oraz dźwiękowca przekonacie się, że dubbing to kawał ciężkiego chleba, że nie wystarczy coś powiedzieć. Czasami trzeba się zaśmiać, zrobić jakąś reakcję (np. zdziwienie, zakłopotanie lub smutek albo parsknięcie) lub też momentami coś zanucić albo jeszcze coś innego.
Twierdzicie że macie dobry głos i chcecie spróbować swoich sił w dubbingu - nic prostszego. Musicie bowiem zadzwonić do jednego z trzech studiów i zapytać się o najbliższy termin warsztatów dubbingowych. Każde studio jest niepowtarzalne, każde ma swoich reżyserów dubbingowych i każdy ma swój inny styl. Są to studia:

START INTERNATIONAL - które robiło zawczasu wszystkie disneyowskie filmy oraz Madagaskar i Pingwiny z Madagaskaru. Warsztaty prowadzą Ewa Serwa i Paweł Galia.

SDI MEDIA POLSKA - studio, które obecnie robi wszelkie filmy Disneya, filmy Marvelowskie a także najnowszą VII część Gwiezdnych Wojen. Warsztaty prowadzi Asia Węgrzynowska.

FILM FACTORY STUDIO - studio w którym powstał Happy Feet 2, Rechotek, Sekrety Morza. Warsztaty prowadzą Katarzyna Łęcka, Katarzyna Skarżanka, Ewa Kania, Piotr Grabowski, Zdzisław Zieliński.

Każde nazwa studia jest podlinkowana do odpowiedniej strony. Chcesz wiedzieć więcej lub wiesz już do jakiego studia się udasz kliknij na jego nazwę a zostaniesz przeniesiony do właściwego tematu.

Pozostałe studia organizujące takie warsztaty lub mające w zakresie szkolenie amatorów a chcące się znaleźć na liście proszę o kontakt. Zaś uczestnikom warsztatów życzę oczywiście powodzenia i do usłyszenia w kinie bądź w telewizji :)

Czy istnieje szkoła w której można nauczyć się dubbingu ? Czy mogę dostać jej adres ?

Generalnie z dubbingu nie da się wyżyć a to oznacza, że nie ma takiej szkoły, która szkoli zainteresowane osoby w tym kierunku. Niemniej jednak słyszałem, że w szkołach aktorskich (może nie wszystkich) prowadzone są szczątkowe lekcje w zakresie dubbingu (jak np. w szkole aktorskiej Haliny i Jana Machulskich). W studiu Start International prowadzone są weekendowe warsztaty dubbingowe, na których można dowiedzieć się czegoś więcej o dubbingu a nawet spróbować swoich sił przed mikrofonem.

Chciałbym / chciałabym ściągnąć ze strony dubbing do filmu. Czy możecie zamieścić dubbing do ... (tu pada nazwa filmu, którego premiera jeszcze nie odbyła się). Jak mam pobrać dubbing ... Proszę przyślijcie mi dubbing do ...

Strona "dubbing.pl" służy jedynie informacjom o tym, co dzieje się w polskim dubbingu. Nie zamieszczam żadnych filmów, ani ścieżek dźwiękowych w polskiej wersji językowej. Osobom, które są zainteresowane filmami w polskiej wersji językowej, polecam sklepy w swoim mieście lub sklepy internetowe a tych, których nie stać na film odsyłam do "wujka google" by poszukali sobie sami odpowiedzi na to czy można mieć film nie płacąc za niego. Nie ukrywam, że na pewno znajdziecie odpowiedź.

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com