Ten film jest dla mnie odkryciem ostatnich miesięcy. Cieszę się, że brałem udział w czymś co otwiera pewne drzwi kinematografii … Czegoś takiego jeszcze nie było, żeby żywych aktorów podanimować … i to jeszcze dodatkowo w stylu malarza, o którym jest opowieść. Cieszę się, że prócz nowinki technicznej będziemy mogli oglądać życiorys tego artysty… To jest wielka opowieść o artyście, o talencie no i oczywiście kryminał. Cztery osoby podają różne wersje śmierci… Dzisiaj jest spór naukowców o Van Gogha czy to było samobójstwo czy został postrzelony i zmarł. Ten film to fascynująca opowieść i cieszę się, że mogłem w tym wziąć udział.” (źródło: program „OnetRano” prowadzony przez Jarosława Kuźniara)

Film „TWÓJ VINCENT” to nietypowy film animowany. Każda z jego 65 tysięcy klatek jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Do pracy nad tym filmem zatrudniono 125 malarzy. Efekt widoczny jest na zwiastunie. To będzie uczta dla wielbicieli malarstwa, a szczególnie dla wielbicieli twórczości Van Gogha.

Polska wersja językowa powstała w studiu SDI w reżyserii Artura Kaczmarskiego i do tekstów Piotra Lenarczyka. Oprócz Jerzego Stuhra, który w filmie użyczył głosu listonoszowi usłyszymy m.in. Józefa Pawłowskiego, Danutę Stenkę, Roberta Więckiewicza, Macieja Stuhra, Jerzego Bończaka, Jarosława Domina, Monikę Pikułę.

Film „Twój Vincent” swoją premierę kinową będzie miał 6 października.