1 grudnia wejdzie do film kolejna animacja „Kumple z dżungli„, opowiadająca historię Maurycego z wyglądu przypominającego pingwina ale z duchem bojowego tygrysa. Wychowany przez tygrysicę, jest mistrzem Kung Fu (zaraz, zaraz … gdzieś to słyszałem). Mając do dyspozycji swoich kumpli stara się zaprowadzić w dżungli porządek i sprawiedliwość (pis ?), tak jak wcześniej uczyła go jego mama.

Początkowo, podczas pisania pierwszych wersji scenariusza, istniały różne wersje bohaterów, a nawet – różne miejsca akcji. Na przykład w pierwszej wersji Maurycy jest pingwinem zebrowatym i mieszka na sawannie. Jednak ostatecznie został pingwinem tygrysowatym, noszącym wszędzie swoje dziecko w słoiku pod pachą. Stwierdziliśmy, że będzie świetnym przywódcą dla drużyny wariatów, wymierzających sprawiedliwość… Każdy jego towarzysz ma swoje charakterystyczne zalety: na przykład Miguel, który w pierwszej wersji miał być nosorożcem, jest silny, a Gilbert jest inteligentny, ale mają też wady i słabości, jak to w komediach bywa… i tak, stopniowo, narodzili się „Kumple z dżungli”. Wygląd naszych bohaterów, jeśli chodzi o stronę plastyczną, to czyste linie, postaci o prostych kształtach, lecz niezwykle dopracowanych fakturach, a wszystko w bogatej i dość realistycznej scenografii. Scenografia jest w stu procentach naturalna, to gęsta, zielona dżungla, rozświetlona jaskrawymi kolorami tropikalnych kwiatów. Bardzo zależało nam, żeby pokazać ten rozkwit.” – powiedział reżyser filmu, David Alaux.

Ponoć źródłem inspiracji dla twórców były filmy z czasów dzieciństwa m.in. MacGyver, Drużyna A, Goonies, Indiana Jones oraz ich własne poczucie humoru.
Warto dodać iż „Kumple z dżungli” pojawił się wcześniej na ekranach telewizorów jako serial gdzie dubbing robił Master Film. Czy i tym razem studio podejmie się wyzwania z filmem i pozostawi tych samych aktorów dubbingujących? Czas pokaże.

Oto zgrana paczka superbohaterów z dżungli! Pasiasty kung-fu pingwin – Maurice, jego pasiasty syn, kung-fu… złota rybka – Junior, genialny wyrak – Gilbert, waleczny goryl – Miguel oraz czarująca nietoperka – Batricia. Na drodze wesołej bandy staje piroman koala – Igor, który wiele lat temu miał plan zniszczenia dżungli. Wtedy zagładę powstrzymała tygrysica – mama Maurice’a. Teraz szalony koala ma szansę się zemścić. Kumple z dżungli – na ratunek!