Lego Ninjago Movie graZręcznościowa gra platformowa stworzona przez Traveller’s Tales, oparta o film LEGO Ninjago: Film, przeznaczona na komputery osobiste oraz konsolę PlayStation 4, XBOX One i Nintendo Switch.
Premiera portów na konsolę odbyła się 22 września 2017 roku, zaś premiera wersja pecetowej odbędzie 13 października tego samego roku. Za dystrybucję w Polsce odpowiada firma Cenega.

Poczuj moc wojownika ninja w nowej grze LEGO NINJAGO Film Gra Wideo! Wciel się w ulubione postacie – Lloyda, Jay, Kai, Cole’a, Zane’a, Nya i Mistrza Wu – i pomóż im obronić swoją wyspę przed zakusami złego Lorda Garmadona oraz jego Armii Rekinów. Opanuj umiejętności ninja i skacz wyżej niż inni, biegaj po ścianach i walcz z przeciwnikami Ninjago, aby zdobywać nowe poziomy postaci i pogłębiać swoją wiedzę na temat sztuk walki. Tylko w tej grze znajdziesz 8 pełnych przygód i niebezpieczeństw lokalizacji znanych z filmu. W każdej z nich znajduje się także unikatowe dojo wyzwań. Dostępne są także mapy bitewne dla maksymalnie czterech graczy, które będą doskonałym miejscem starć między znajomymi i członkami rodziny!

Wersja polska: STUDIO PRL
tłumaczenie – QLOC S.A.

W wersji polskiej udział wzięli:
Jay – Grzegorz Drojewski
Kai – Grzegorz Kwiecień
Zane – Wojciech Chorąży
Cole – Przemysław Stippa
Nya – Monika Pikuła
Lloyd – Jan Piotrowski
Mistrz Wu – Stefan Knothe
Garmadon – Leszek Filipowicz
Koko – Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Pythor – Cezary Nowak
Generał Numer Jeden – Joanna Pach-Żbikowska

oraz:
Robert Jarociński, Dariusz Toczek, Łukasz Walaszek
i inni