Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


ETAPY DUBBINGU

Co to jest dubbing i jakie są jego etapy powstawania oraz kto bierze w tym wszystkim udział ...

więcej...

WARSZTATY DUBBINGOWE :

WYWIADY

Ludzie dubbingu : aktorzy, dialogiści, reżyserzy. Zobacz z kim mi się udało porozmawiać

więcej...

Ostatnio rozmawiałem z :
Darkiem Błażejewskim
Tomaszem Borkowskim
Brygidą Turowską
Pawłem Domagałą
Julią Kamińską
Bartkiem Wierzbiętą

RECENZJE FILMÓW

Recenzje filmów w polskiej wersji językowej. Co nam się podoba a co nie.

więcej...

WYDARZENIA

Konferencje prasowe, premiery, spotkania z aktorami i wiele innych dubbingowych rzeczy.

więcej...

Linki do stron :

POLECAMY STRONY :

LINK SPONSOROWANY

KONTAKT ZE MNĄ

Masz pytanie do autora strony ? Śmiało, pisz i nie krępuj się. Postaram się odpowiedzieć na interesujący cię temat.

wyślij maila ze strony

Dystrybutorzy - linki

Imperial-Cinepix
Zarząd firmy Imperial Entertainment Home Video Sp. z o.o. - dystrybutora filmów na DVD - ma zaszczyt poinformować o połączeniu się z dniem 1 lutego 2007 z CinePix Sp. z o.o. - siostrzaną firmą, za pośrednictwem której od 2004 roku działa również na polskim rynku dystrybucji kinowej.
Samodzielnie Imperial Entertainment działa w Polsce od 1991 roku, jest wyłącznym przedstawicielem wytwórni filmowych: 20th Century Fox, MGM, Buena Vista Home Entertainment oraz Sony Home Entertainment w zakresie dystrybucji filmów na płytach DVD.
Pierwszym filmem Disney'a wydanym przez Imperial w Polsce, na kasetach VHS, był "Król Lew". Tytuł ten zapoczątkował w naszym kraju rozwój rynku sprzedaży bezpośredniej.
CinePix działa na rynku dystrybucji kinowej od 2004 roku; regularnie i z sukcesem wprowadza na polskie ekrany kolejne przeboje filmowe studia 20th CENTURY FOX , między innymi - "Epoka Lodowcowa 2", "Gwiezdne Wojny część III: Zemsta Sithów", "Diabeł ubiera się u Prady", "Garfield 1 i 2", "Pojutrze" a także "Źródło", "Melinda i Melinda", "Bezdroża".
Oficjalna strona dystrybutora

Forum Film
Oficjalna strona dystrybutora

Monolith Films sp. z o.o.
Działa na polskim rynku od 1998 roku.
Monolith jako wiodący polski, niezależny dystrybutor filmowy, współpracuje z największymi producentami, których filmy dystrybuują w USA najbardziej renomowane studia filmowe, takie, jak: 20th Century Fox, Sony Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer, Warner Bros, Buena Vista.
Oficjalna strona dystrybutora

Vision Film
VISION FILM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (dawniej: VISION FILM DISTRIBUTION Sp. z o. o.) istnieje od 1991 roku i prowadzi działalność w dziedzinie dystrybucji kinowej, DVD i licencji telewizyjnych oraz produkcji filmowej, jak również w zakresie budowy obiektów o funkcji kultury (multipleksy, wielofunkcyjny budynek w Warszawie przy ulicy Zajączkowskiej). Działając jedynie w oparciu o polski kapitał firma systematycznie wzmacniała swoją pozycję stając się w rezultacie najlepszym dystrybutorem niezależnym na polskim rynku. Swe sukcesy firma zawdzięcza konsekwentnie realizowanej strategii zakupów, aktywnej promocji oraz dynamicznej i elastycznej strukturze organizacyjnej. 28 września 2007 firma została przekształcona w spółkę komandytowo-akcyjną . W związku ze zmianą formy prawnej, uległa zmianie nazwa firmy na Vision Film Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.
Oficjalna strona dystrybutora

SPI International Polska
SPI International Polska od 1999 roku zajmuje się dystrybucją i produkcją filmową pod dwiema markami: SPI i SPInka.
Obecnie koncentruje się głownie na filmowych kanały telewizyjnych, które posiada w swoim portfolio: znany wszystkim miłośnikom polskiego kina kanał Kino Polska oraz cztery kanały filmowe FilmBox, FilmBox Extra, FilmBox Family i FilmBox HD. Jako pierwszy niezależny dystrybutor w Polsce SPI zaoferował telewidzom kinowe hity w jakości High Definition. Jeszcze w tym roku SPI planuje wprowadzenie kolejnych kanałów: FashionBox, ActionBox i FightBox.
SPI - dystrybuował takie komercyjne przeboje jak Sin City, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra, Asterix na Olimpiadzie, Next czy Pulp Fiction.
Oficjalna strona dystrybutora

Hagi Film Sp. z o.o.
HAGI Film Sp. z o.o. powstała w 1991 roku jako firma z udziałem kapitału zagranicznego, jako partner Film und Videotechnik z Monachium, największej na kontynencie europejskim firmy zajmującej się usługami związanymi z filmem i szeroko pojętymi usługami wideo. HAGI Film Sp. z o.o., której siedziba mieści się we Wrocławiu, przy ulicy Buforowej 4a, została wpisana do rejestru handlowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabryczna, VI Wydział Gospodarczy Rejestrowy Nr 2652.
Od 2007 roku działamy również na polu dystrybucji kinowej. Od samego początku z dużym sukcesem wprowadziliśmy na ekrany takie tytuły jak "Happy Wkręt", "Jeszcze dalej niż północ", "Łowcy smoków", "Jak stracić przyjaciół". Nasze filmy obejrzały setki tysięcy widzów plasując firmę w czołówce polskich dystrybutorów kinowych.
Oficjalna strona dystrybutora

Galapagos
Galapagos Sp. z o.o. (Galapagos Films i Galapagos Music) to nowa na polskim rynku, niezależna firma dystrybucyjna, założona przez Andrzeja Łudzińskiego (dotychczasowego Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Warner Home Video) oraz Tomasza Kopcia (współzałożyciela firmy muzycznej Pomaton, dzisiaj EMI Music).
Galapagos Films, wyłączny dystrybutor filmów DVD Warner Home Video, największej biblioteki filmowej na świecie
Oficjalna strona dystrybutora

CD Projekt
Firma CD Projekt została założona w maju 1994 roku przez Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego.
Głównym celem rozpoczętej działalności było dostarczenie na polski rynek gier i programów edukacyjnych na płytach kompaktowych. CD Projekt to pierwsza w Polsce firma specjalizująca się w dystrybucji interaktywnego oprogramowania na płytach CD ROM.
Obecnie firma CD Projekt zajmuje się dystrybucją filmów ze studia Disney'a na płytach DVD.
Oficjalna strona dystrybutora

OSTATNIO W BAZIE
ZDUBBINGOWANYCH
FILMÓW

ZDUBINGOWANE FILMY

A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   R   S   T   U   V   W   X   Z   1-9

PRESSBOOK

ARCHIWUM

Przegapiłeś jakąś informację ?
To co pisałem na głównej stronie przeniosłem do Archiwum

więcej...

SPOŁECZNOŚCIOWO
Z DUBBINGIEM

GALERIA ZDJĘĆ

Premiery, warsztaty, konferencje. Zobaczcie to na fotografiach.
Ostatnio byłem na warsztatach dubbingowych w Film Factory Studio.

więcej...

FAQ

Zanim napiszesz do mnie maila zawierającego pytanie dotyczące dubbingu zobacz czy przypadkiem nie odpowiedziałem na niego w moim FAQ.

więcej...

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com