Kolejny miesiąc – tym razem wakacyjny – przyniesie nam kilka wyczekiwanych premier filmowych. Zobaczmy co takiego przygotowali nam dystrybutorzy na lipcowy miesiąc kinowy.

7 lipca
Zaczynamy z małego przytupu … Firma Vivarto sprowadziła dla nas przygody sympatycznego Misia – Misia Bamse, (Bamse i miasto złodziei)który podobnie jak pewien marynarz Popeye po wypiciu miodu staje się najsliniejszym niedźwiedziem na świecie (Popeye musiał zjeść puszkę szpinaku). Tym razem Bamse wraz ze swoimi przyjaciółmi udaje się do lasu złodziei by ocalić swoją babcię przed złym lisem Reynardem. Niestety – dystrybutor nie pochwalił się intrem w polskiej wersji językowej. Brak też jakiejkolwiek większej reklamy co pewnie spowoduje że film ten (pomimo iż nie będzie wyświetlany zapewne we wszystkich kinach) odejdzie w zapomnienie.

14 lipca
Kolejny weekend w połowie miesiąca będzie starciem dwóch filmów: animowanego i ludzkiego. Każdy ma szanse zabłysnąć w swoim gatunku. Pierwszy z nich to oczywiście powrót do kin Spider-mana, który w filmie „SPIDER-MAN: HOMECOMING” pod okiem swojego mentora Tony’ego Starka zmierzy się z przestępcą Vulture’m.

Kolejnym filmem, którego widzowie będą mogli obejrzeć w tym tygodniu będzie animacja „ROCK DOG„. Dystrybytor „Kino Świat” zaprasza nas na spotkanie z tybetańskim psem, któremu nie w głowie elitarna straż strzegąca osady przed wilkami a muzyka a ściśle mówiąc rock’n roll.

21 lipca
Przedostatni tydzień lipca będzie należał do niejakiego Kapitana Majtasa, bohatera książek Dava Pilkeya, opowiadający o pewnym wymyślony bohaterze przez dwóch niesfornych chłopców. Fabuła kinowa będzie podobna z tymże tam dwaj chłopcy hipnotyzują znienawidzonego dyrektora szkoły zamieniając go w postać z komiksu – tytułowego Kapitana Majtasa.

28 lipca
Ostatni weekend lipca to czas dla filmu „MAŁA WIELKA STOPA” w którym to będziemy śledzić poczynania Adama, poszukującego swego ojca. Podczas wyprawy Adam dowiaduje się, że jest potomkiem Yeti.