Użyczam głosu chłopu 🙂 dbającego o gładkie powierzchnie. Przypadkowo podsłuchał rozmowę bohaterów a ponieważ był nieuważny kara za podsłuchiwanie go nie minęła 🙂 ” – tak o swojej postaci mówi Łukasz Górski, miłośnik bajek i dubbingu w internecie używający ksywki Łuki Gie.

22 czerwca na ekranach kin pojawi się film dla dzieci „Uprowadzona księżniczka„. Ta animowana bajka jest pełna dzielnych rycerzy, pięknych i niezależnych księżniczek oraz podstępnych czarowników.

Jedną z osób którą usłyszymy w tym filmie będzie wspomniany wyżej Łukasz Górski, który tak opowiada o swoich pierwszych krokach w studiu dubbingowym:
Wiadomo jak to jest przy pierwszych współpracach – role jakie dostajemy nie są duże, bardziej głosy z tłumu i gwary do odegrania ale na dobry początek to zawsze coś. Fajnie jest to, że można popracować z profesjonalistami, co oczywiście pozytywnie wpływa na warsztat i wyobraźnię.

Właśnie możliwość takiej pierwszej współpracy dostały także Magda Bereda (która w internecie ma swój kanał z piosenkami wykonywanymi przez siebie), Lenka Pachuc (prowadząca kanał Hejka tu Lenka) oraz Julka Cymbaluk (zwyciężczyni programu MasterChef Junior).

To było ich pierwsze zderzenie z mikrofonem i pracą głosem” – ocenia występ żenskiej grupy Łuki Gie – „Dziewczynki świetnie się bawiły i myślę, że ten występ na długo pozostanie im w pamięci. Głosy mają naprawdę fajne i przy odrobinie pomocy w postaci warsztatu, mogłyby zawodowo spróbować swoich sił w dubbingu. Dzięki swojej pracy i pasji osiągnęły już dużo w sferze internetu. To przeciera szlaki

„Uprowadzona księżniczka” wejdzie do kin w polskiej wersji językowej. Polski dubbing do tej animacji przygotowało studio MASTERFILM pod okiem reżysera Artura Kaczmarskiego do dialogów Karoliny Anny Kowalskiej. W filmie tym nie zabraknie również piosenki, którą przygotował Adam Krylik, gwiazda musicalu „Once” Teatru Roma. Z racji iż Adam jest nie tylko piosenkarzem ale również aktorem dubbingowym, kompozytorem i autorem tekstów, który pracuje na co dzień z Adamem Sztabą i jego orkiestrą, jest również kierownikiem muzycznym w „Uprowadzonej Księżniczce”. To on przygotował piosenkę „Do gwiazd” promującą ten film. Posłuchajcie …

Film „Uprowadzona księżniczka” można śmiało powiedzieć że zainauguruje zakończenie roku szkolnego bowiem jego premiera w kinach przypada na 22 czerwca i będzie fajnym rozpoczęciem wakacji.