Mickey - bajkowe świętaDisneyowskie największe gwiazdy kreskówek lśnią najjaśniejszym blaskiem w tym zupełnie nowym filmie, który bez wątpienia stanie się przebojem tych jak i przyszłych Świąt Bożego Narodzenia.
Myszka Mickey i Minnie wraz ze swymi sławnymi przyjaciółmi Goofym, Donaldem, Daisy i Pluto przywołują wspomnienia o miłości, magii i niespodziankach w trzech cudownych gwiazdkowych historyjkach.
Zgodnie ze wspaniałą disneyowską tradycją opowiadania czarownych historii Mickey i Minnie przypominają rok, w którym się w sobie zakochali i pierwszą, niezapomnianą wspólną Gwiazdkę.
Goofy i Max opowiadają o swoich zabawnych, zimowych przeżyciach i o wizycie prawdziwego Świętego Mikołaja, która sprawiła, że były to najbardziej magiczne i niezwykłe święta w ich życiu. Trzej weseli siostrzeńcy Donalda wspominają, jak kiedyś życzyli sobie, żeby Gwiazdka była codziennie i jak spełnione życzenie przerodziło się w pełną komizmu katastrofę, a w efekcie pozwoliło im zrozumieć na czym polega prawdziwy duch Bożego Narodzenia.
Przepiękna muzyka i wspaniałe Gwiazdkowe piosenki sprawiają, że film „Mickey: Bajkowe Święta” jest znakomitą rozrywką dla całej rodziny.

Wersja polska : Studio Sonica
reżyseria – Jerzy Dominik
dialogi polskie – Maria Utecht
teksty piosenek – Marek Robaczewski, Michał Wojnarowski
kierownictwo muzyczne – Marek Klimczuk

W wersji polskiej udział wzięli :
Narrator – Piotr Fronczewski
Myszka Miki – Jacek Bończyk
Kaczor Donald – Jarosław Boberek
Goofy – Krzysztof Tyniec
Max Goof – Jonasz Tołopiło
Daisy – Elżbieta Jędrzejewska (dialogi)
Daisy – Agnieszka Piotrowska (śpiew)
Myszka Minnie – Małgorzata Boratyńska (dialogi)
Myszka Minnie – Beata Wyrąbkiewicz (śpiew)
Pete – Włodzimierz Bednarski
Dyzio/Hyzio – Joanna Wizmur
Zyzio – Lucyna Malec

w pozostałych rolach :
Ewa Kania, Piotr Dobrowolski, Katarzyna Łaniewska, Eugeniusz Robaczewski, Jan Kulczycki, Krystyna Kozanecka, Andrzej Ferenc, Krzysztof Królak, Wojciech Machnicki, Andrzej Gawroński