Od dzisiaj na ekrany kin wchodzi film w polskiej wersji językowej „Munio: strażnik księżyca„. Jest to o powieść o wesołym psotniku – Munio, który zostaje wybrany strażnikiem księżyca. Wraz z bohaterskim Stalonem i Glim wyruszają w niebezpieczną przygód podróż by odzyskać to co zabrał zły mag.

Polska wersja językowa powstała w Film Factory Studio, reżyserką jest Agnieszka Matysiak a za dialogi odpowiada Bartek Fukiet, dźwięk to domena Zdzisława Zielińskiego.

Munio - Olga Kalicka

Glim – to głos Olgi Kalickiej, którą wkrótce będziemy mogli też usłyszeć jako Bellę w „Pięknej i Bestii
Glim jest piękną, uroczą dziewczynką, która jest stworzona z wosku.” – mówi o swojej postaci Olga – „Kojarzy mi się z Hermioną z Harrego Pottera, ponieważ wie wszystko najlepiej, przeczytała wszystkie książki świata i gdyby nie ona to by w ogóle wszystkie podróże z chłopakami nie miałyby sensu.”

Munio - Mikołaj Roznerski

Stalon od dziecka chce zostać strażnikiem słońca i robi wszystko żeby nim zostać. Stalon to jest Sylwester Stallone z bajkowego świata.” – tak o swojej postaci mówi Mikołaj Roznerski, który użyczył jej głosu w polskiej wersji językowej – „Jest bardzo próżny, jest bardzo zakochany w sobie ale tę próżność i samouwielbienie przykrywa odwagą i zrozumieniem dla swoich przyjaciół. Jego postać bardzo mi się kojarzy z bohaterem mojego dzieciństwa – Johnym Bravo.”

Serdecznie zapraszam wszystkich na film „Munio: strażnik księżyca”