17 października to kolejna data dla sympatyków gier sciencie-fiction. Tym razem o dziwo na komputery PC ujrzy światło dzienne gra ELEX. Gra w której będziemy poruszać się po postapokaliptycznym świecie w której rządzą zaawansowana technologia i magia. Elex to tajemniczy pierwiastek, który wraz z meteorytem uderza na planetę Magalan. Pierwiastek ten służy do produkcji uzbrojenia i stosowania magicznych umiejętności ale wraz z jego używaniem posiadacze tracą powoli ludzkie odczucia.
Do dyspozycji mamy dość obszerny świat, który można swobodnie eksplorować. Zwiedzamy zielone lasy, ośnieżone góry, mroczne bagna, pustynie spotykając po drodze wiele niezależnych postaci, które mogą się w większym czy mniejszym stopniu przyczynić do przebiegu gry.
Oczywiście gra powstała w polskiej wersji językowej. Polska wersja językowa powstała pod kierunkiem reżysera Artura Kruczka, który jest też producentem tej gry. W rodzimej wersji usłyszymy głosy m.in. Artura Dziurmana, Krzysztofa Banaszyka, Mikołaja Klimka, Wojciecha Machnickiego, Mirosława Zbrojewicza.
Szczegółową obsadę ZNAJDZIECIE TUTAJ