6 kwietnia na ekranach polskich kin pojawi się film „Tomb Raider” będący adaptacją gry komputerowej z 2013 roku. Film będzie wyświetlany m.in. w polskiej wersji. Głosem głównej bohaterki – Lary Croft przemówi tym razem nie Karolina Gruszka, znana z gier o przygodach Lary Croft a Kinga Suchan. Jednak film to nie tylko dorosła Lara Croft. W filmie pojawią się retrospekcje z dzieciństwa głównej bohaterki. Zobaczymy tam 7-letnią i 14-letnią Larę. W roli siedmioletniej Lary zobaczymy w filmie Maisy De Freitas zaś w dubbingu usłyszymy 11-letnią Mariannę Obuchowicz, której głos mogliśmy usłyszeć w takich filmach jak: „Fistaszki„, „Trolle„, „Kung fu Panda 3” czy „Dzieciak rządzi„.
Na zadane przeze mnie pytanie, czy nie jest za poważna na zagranie 7-letniej dziewczynki odpowiedział jej tata – aktor Bartosz Obuchowicz: „Córka ma jeszcze dość dziecinny głos, który z powodzeniem jest stosowanych m.in. w Teletubisiach, gdzie gra 2-letnie dzieci. Potrafi z łatwością modyfikować ton głosu„.
A co o swojej roli, która można byłoby by powiedzieć, była debiutem Marianny w filmach ludzkich (dotychczas grała w kreskówkach) sądzi mała, polska Lara? Rola moja nie była zbyt duża … można rzec, że była mała. Ludzki film, w którym zagrałam jest zupełnie inny niż kreskówki ponieważ kłapy w takim filmie są szybsze i trudniejsze do zagrania niż w kreskówkach. Praca z reżyserem była bardzo miła, w przypadku pewnych niedociągnięć były oczywiście powtórki jednak Pan reżyser znał mnie już dobrze i miał do mnie oczywiście cierpliwość a w przypadku trudnych kwestii udzielał mi stosownych porad. Całość szła jak z płatka.
Jeśli chodzi o cykl filmów z Larą Croft to nie jestem jej fanką …. jeszcze. Jednak z chęcią obejrzę ten film

Cóż, trzymam kciuki za film i za rolę zarówno dojrzałej jak i małej Lary Croft. Warto jeszcze dodać iż w filmie pojawia się w retrospekcji postać 14-letniej Lary, którą zagrała Emily Carey. W polskiej wersji językowej głosem 14-letniej bohaterki przemawiać będzie 16-letnia Maja Kwiatkowska, która w dubbingu udziela się od 7 lat. Jej głosem mówiły oczywiście dziecięce postacie a obecnie, z racji jej wieku, zaczynają już przemawiać nastolatki.
Swoją rolę w filmie Tomb Raider wspomina tak: „Rola nastoletniej Lary nie jest duża, ale emocjonalna i potrzebna do wprowadzenia w świat bohaterki w dalszej części filmu. Zagranie odpowiednio emocji w filmie ludzkim nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać. Trzeba idealnie dopasować tekst do ust aktora i jego mimiki, tak aby scena np. wzruszenia czy grozy była prawdziwa i poruszyła widza. Reżyser polskiej wersji językowej – Pan Leszek Zduń świetnie prowadzi aktora i bardzo sprawnie nam poszło, zresztą jak zawsze.”
W przeciwieństwie do Marianny Obuchowicz, Maja Kwiatkowska już oglądała film z Larą z 2001 roku: „Bardzo mi się podobał, dlatego nie moge się doczekać, kiedy zobaczę nową wersję filmu. W grę komputerową niestety nigdy nie miała okazji zagrać.