Opowieści z Narnii: podróż wędrowca do świtu„Podróż Wędrowca do Świtu” to trzecia część siedmiotomowych „Opowieści z Narnii” C.S Lewisa. Podczas gdy dwoje z rodzeństwa Pevensie wyjeżdża (Piotr na studia, a Zuzanna na wakacje do Stanów Zjednoczonych), młodsi Łucja i Edmund udają się na wieś nieopodal Cambridge. Jest rok 1943, trwa II wojna światowa. Wakacje na wsi to wyzwanie, bo spędzą je z kuzynem, Eustachym Klarencjuszem Scrubbem. Krewni zaczną się do siebie przekonywać dopiero wtedy, gdy zacznie się ich wielka przygoda – trafią na obraz przedstawiający piękny okręt, „Wędrowca do Świtu”.
Kiedy płótno ożywa, troje młodych ludzi trafia do świata Narnii, a dokładnie w wody Morza Wschodniego. Ratuje ich Kaspian i zabiera na pokład okrętu który widzieli na obrazie. Edmund i Łucja z radością wracają do krainy, którą kiedyś władali, ale Eustachy nie jest zachwycony. Dowiadują się, że Kaspian rozpoczął wyprawę na wchód, by odnaleźć siedmiu baronów, przyjaciół swego ojca. W czasie jej trwania odwiedzą pięć wysp, na których przeżyją niezwykłe przygody – m.in. walczą z tajemniczą zieloną mgłą, która czaruje nie tylko ciała, ale i umysły.

Opracowanie wersji polskiej – Studio Sonica
nagrania – Mafilm Audio Budapeszt
reżyser – Waldemar Modestowicz
tłumaczenie i dialogi – Jakub Wecsile
reżyseria – Jerzy Dominik
dźwięk i montaż – Agnieszka Stankowska
organizacja produkcji – Agnieszka Kudelska

W wersji polskiej wystąpili :
Kaspian – Marcin Hycnar
Edmund – Maciej Więckowski
Lucy – Paulina Kwiatkowska
Eustachy – Adrian Żuchewicz
Aslan – Piotr Machalica
Biała Czarownica – Danuta Stenka
Ryczypisk – Marcin Przybylski

w pozostałych rolach:
Wojciech Machnicki, Tomasz Marzecki, Dorota Furtak, Wojciech Paszkowski, Agnieszka Fajlhauer, Miłogost Reczek, Andrzej Gawrońśki, Ryszard Olesiński, Andrzej Chudy, Jakub Szydłowski, Waldemar Barwińśki, Leszek Zduń, Anna Apostolakis, Julia Chatys, Agnieszka Kudelska
i inni