Druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia, którego pokochały dzieciaki i dorośli na całym świecie, „PADDINGTON 2” wejdzie na ekrany kin już 29 grudnia.

Sam Paddington postanowił wykorzystać swoją popularność i dołączył do Ambasadorów UNICEF. Unicef uznał, że bohater propagujący tak istotne wartości jak tolerancja, uprzejmość czy wytrwałość w dążeniu do celu będzie idealnym obrońcą praw wszystkich dzieci. Od tej pory, Paddington będzie czuwać nad prawami dzieci na całym świecie oraz dbać o utrzymanie ich w zdrowiu i bezpieczeństwie.

W Wielkiej Brytanii planowana jest kampania mająca na celu uświadomienie dzieciom ich praw. Będzie ona bazować na historii małego niedźwiadka, który opuścił swój dom i został wysłany do Londynu z etykietą na szyi „Proszę, zaopiekuj się tym misiem. Dziękuję.” Jego opowieść pomoże dzieciom dowiedzieć się, że prawo do domu, opieki i edukacji dotyczy każdego z nich.

Nie sądźcie misia po pazurach. Pokochały go dzieciaki i dorośli na całym świecie! Absolutnie wszyscy. Księżna Kate dała się porwać misiowi do tańca. Artur Żmijewski po raz kolejny oddał swój głos misiowi.

Kocham cały świat i z każdym przybijam łapkę” – powiedział wzruszony Paddington.