Mały, odważny osiołek o imieniu Bo (Mateusz Narloch) tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth (Agnieszka Fajlhauer), która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich marzeniach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.
PIERWSZA GWIAZDKA” zadebiutuje w kinach 1 grudnia.

Film oczywiście pojawi się w kinach w polskiej wersji językowej, którą przygotowało studio Start International Polska w reżyserii Marka Robaczewskiego, dialogi zaś przygotował Bartek Wierzbięta. Oprócz wspomnianego wyżej Mateusza Narlocha i Agnieszki Fajlhauer usłyszymy również m.in. Joannę Kudelską, Agnieszkę Mrozińską, Joannę Węgrzynowską, Krzysztofa Cybińskiego i Grzegorza Pawlaka jako króla Heroda.

Warto jeszcze nadmienić iż na rynku ukazała się właśnie gwiazdorska ścieżka dźwiękowa do wyżej wymienionego filmu. Na płycie „The Star: Original Motion Pictures Soundtrack” usłyszymy m.in. królową świątecznych przebojów – Mariah Carey, która specjalnie na potrzeby filmu napisała i zaśpiewała nową piosenkę – „The Star”. Utwór jest zarazem pierwszym singlem promującym film. Na płycie znalazły się także piosenki Zary Larsson, girsbandu Fifth Harmony, A Great Big World oraz Yolandy Adams.
– Uduchowiony głos Mariah dodaje temu filmowi głębi, jest kolejną warstwą tej historii, sprawia, że publiczność z łatwością poczuje ducha świąt Bożego Narodzenia. Cała płyta składa się ze świątecznych klasyków oraz nowych piosnek, które mają szansę stać się klasykami – mówi Spring Aspers, szef działu muzycznego Sony Pictures.

Oto pełna lista piosenek:

1. Mariah Carey – „The Star”
2. Kelsea Ballerini – „Children Go Where I Send You”
3. Kirk Franklin – „We Three Kings”
4. Fifth Harmony – „Can You See”
5. A Great Big World – „Life Is Good”
6. Zara Larsson – „Mary, Did You Know”
7. Yolanda Adams – „O Holy Night”
8. Saving Forever – „What Christmas Means to Me”
9. Jessie James Decker – „Breath of Heaven (Mary’s Song)”
10. Casting Crowns – „His Eye Is on the Sparrow”
11. Jake Owen – „What Child Is This?”
12. Pentatonix – „Carol of the Bells” 

Wszystkie te utwory (a raczej ich fragmenty) możecie odsłuchać klikając TUTAJ