Święto Trzech Króli to dla nas, chrześcijan święto szczególne. Narodziny Chrystusa oraz przybycie Trzech Mędrców, którzy oddali mu pokłon i cześć. O tym wydarzeniu powstało wiele filmów zarówno fabularnych jak i animowanych. Film „PIERWSZA GWIAZDKA” kontynuuje tradycję narodzin Jezusa oraz wizytę Trzech Króli jednak tym razem autorzy filmu postarali się opowiedzieć całą tą historię w nieco inny sposób.

Film ten, którego premiera w polskiej wersji językowej odbyła się 1 grudnia odniósł pewien sukces bowiem przez pierwsze trzy tygodnie (a więc mniej więcej do świąt) utrzymywał się wysoko, bowiem na trzeciej pozycji kinowego Box Office’a. Ostatni tydzień co prawda przyniósł mu tendencję spadkową (ósme miejsce) ale za to przez miesiąc wyświetlania obejrzało go PÓŁ MILIONA WIDZÓW. Co ciekawe Polska uplasowała się na trzecim miejscu na świecie (poza USA) pod względem oglądalności „Pierwszej gwiazdki”. Większą widownię od nas stanowili Francuzi i Włosi.

Polską wersję językową dla tego filmu przygotowało dla nas Studio Start International Polska pod okiem reżysera dubbingowego, Marka Robaczewskiego do tekstów Bartka Wierzbięty. W filmie tym usłyszymy głosy m.in. : Mateusza Narlocha, Joanny Kudelskiej, Tomasza Steciuka, Grzegorza Pawlaka, Joanny Węgrzynowskiej.