Już 19 października fani gier związanych z universum świata Lego doczekają się kolejnej odsłony. Lego DC Super Villain – Złoczyńcy (kurcze – czy nazwy gier związane z klockami Lego musza być takie długie?) – tak będzie nosił tytuł kolejne odsłony w którym gracze zmierzą się ze swoimi bohaterami ze świata lego. Jak tytuł wskazuje tym razem bohaterami będą właśnie złoczyńcy – i to z uniwersum DC, którzy wykorzystując brak superbohaterów z Ligi Sprawiedliwości biorą w swoje ręce sprawowanie rządów na ulicach Metropolis i Gotham. Przeciw nim występuje Syndykat Sprawiedliwości – przybysze z równoległego świata, którzy nie mają takich dobrych intencji jak mogłoby się wydawać. I tylko złoczyńcy mogą ich od tego zamiaru odsunąć. Tutaj właśnie gracz będzie miał możliwość pokierowania znanymi albo mniej znanymi przeciwnikami superbohaterów albo będzie mógł już na samym początku stworzyć sobie złoczyńcę i przypisać mu specjalne zdolności.

Świat Lego to świat zupełnie zwariowany. I tym razem też tak będzie. Bowiem prócz rozwiniętych światów w którym będziemy wykonywać najprzeróżniejsze zadania, możliwości kooperacji na jednym ekranie dla kilku graczy gra oczywiście zaoferuje nam też sporą dawkę humoru. Kwestie wypowiadane przez bohaterów – jak to w większości grach związanych ze światem Lego będą wypowiadane przez polskich aktorów dubbingowych.

Gra – jak wspomniałem na początku, swoją premierę będzie miała 19 października na konsolach Xbox One, Playstation 4 i Nintendo Switch a także na komputerach PC. Będzie ona dostępna w dwóch wersjach: standardowej oraz limitowanej w skład tej ostatniej znajdzie się przepustka sezonowa uprawniająca dostęp do pakietu nowych złoczyńców a także kolekcjonerska minifigurka LEGO, przedstawiająca Lexa Luthora w stroju Supermana.