KSIĘŻNICZKA I SMOK” to idealna bajka na pierwsze wyjście z dzieckiem do kina. Zadbali o to m. in. twórcy polskiej wersji językowej – Studio MasterFilm, zapraszając do udziału najbardziej doświadczone „głosy” w branży dubbingowej.

Piszą o nim mistrz dubbingu. Chyba nie ma bajki bez jego głosu. Nie raz i nie dwa mierzył się z dubbingową abstrakcją, gdyż Jarosław Boberek nie boi się żadnego wyzwania. Tym razem został najprawdziwszym smokiem, no może raczej Smokusiem. I jak zawsze zrobił to koncertowo!

Czarnym charakterem w „Księżniczce i smoku” jest Baltazar, a głosu użycza mu Miłogost Reczek, laureat wielu nagród, autor ponad 300 słuchowisk radiowych, mający na swoim koncie udział w takich produkcjach dubbingowych jak: „Gwiezdne Wojny”, „Alicja po drugiej stronie lustra”, „Sing” „Kraina Lodu” czy „Hobbit” oraz wielu innych.
W polskiej wersji językowej usłyszymy także aktorkę i tancerkę Edytę Herbuś. Odważna w spełnianiu marzeń, pełna uroku osobistego i szalenie profesjonalna,była idealną kandydatką aby wcielić się postać Księżniczki Basi, która ma szanse by stać się dla dzieci nowym wzorem do naśladowania.

Narratorowi głosu użyczy Andrzej Chudy, który wprowadzi nas w kolorowy świat baśni, wielkiej przygody i prawdziwej przyjaźni, odkrywając przed nami to co w życiu jest najważniejsze.

Księżniczka Basia i przyjaciele, zabierze wszystkich, do udziału w niezapomnianej przygodzie. Bohaterowie tej bajki, podróżują po świecie, odwiedzają nieznane miejsca i poznają nowych przyjaciół. A to wszystko za sprawą magicznej książki. Daj się zaprosić do magicznej krainy.

W przeddzień swoich siódmych urodzin, Księżniczka Basia, która najbardziej na świecie uwielbiała czytać, sięgnęła po nową książkę, która okazała się być zaczarowana. Kiedy dziewczynka ją otworzyła, spomiędzy kartek wyfrunęła chmara wielokolorowych motyli! Gdy Basia chciała złapać jednego z nich, w magiczny sposób przeniosła się do baśniowej krainy.
Zachwycona urodą nowego miejsca, postanowiła zostać choć na chwilę. Wędrując po nieznanej ale pięknej okolicy, odważna dziewczynka spotkała sympatycznego Smoka zwanego Smokusiem – ze względu na jego przemiły charakter. Smokuś i Basia z miejsca się polubili i spędzili razem cały dzień na wspaniałej zabawie. Gdy dziewczynka poczuła zmęczenie, Smokuś odprowadził ją do domu. „To były moje najlepsze urodziny” pomyślała Księżniczka i zasnęła w swoim łóżku niezmiernie szczęśliwa.
Tak rozpoczynają się przygody Księżniczki Basi, która w dniu swoich siódmych urodzin, po raz pierwszy opuściła królewski pałac i wkroczyła do baśniowego świata. Od tego dnia wracała w nowopoznane miejsce każdego wieczoru.

KSIĘŻNICZKA I SMOK w kinach od 21 września