Uczniowie liceum w amerykańskim miasteczku Roscoe na co dzień zmuszeni są do słuchania szkolnego radia Cougar. Oficjalnie rozgłośnia ma być „głosem licealistów”, w rzeczywistości jest jednak głównie głosem szkolnej administracji i dyrektora.
W radiu Cougar nie ma miejsca ani na ciekawą niezależną muzykę ani, tym bardziej, na niezależne opinie. Dla czwórki uczniów z liceum Roscoe, Robbie’go, Raya, Lily i Travisa, sytuacja ta staje się nie do zniesienia. Bohaterowie postanawiają więc założyć własne radio. Zbierają używany sprzęt i urządzają studio w opuszczonym magazynie. Ich rozgłośnia, Radio Free Roscoe, jest oczywiście nielegalna i działa na pirackich zasadach. Dla wielu młodych ludzi RFR szybko staje się oazą wolności, swobody wypowiedzi, miejscem w eterze, w którym można szczerze porozmawiać o prawdziwych problemach i posłuchać ambitnej, niezależnej muzyki. Czwórka przyjaciół poświęca radiu cały wolny czas. Jako piraci działają oczywiście w tajemnicy – na antenie występują jako Question Mark, Pronto, Shady Lane i Smog. Nikt w szkole nie zna prawdziwej tożsamości DJ-ów. Jak długo jednak Robbie’mu, Ray’owi, Lily i Travisowi uda się utrzymać w sekrecie fakt, że to właśnie oni stoją za coraz popularniejszą rozgłośnią?
„Radio Free Roscoe” to młodzieżowy serial oparty na scenariuszu podobnym do tego, na jakim oparty był kinowy przebój „Więcej czadu” z początku lat 90.
Wersja polska : Master Film
reżyseria – Elżbieta Jeżewska
dialogi – Dariusz Dunowski, Katarzyna Wojsz, Witold Surowak
kierownictwo Produkcji – Ewa Chmielewska
W wersji polskiej udział wzięli :
Justyna Kołakowska, Marcin Pawłowski, Leszek Zduń, Marek Włodarczyk, Piotr Polk,
Beatrycze Łukawszewska, Jarosław Boberek
i inni