Robin Hood: początek to zrealizowana z wielkim rozmachem, pełna przygód, wielkich scen bitewnych i humoru opowieść o narodzinach legendy Robina z Sherwood. Legend już powstało na temat tego bohatera wiele. Szczególnie większości przypadła legenda Robina z Sherwood wg reżyserii Carpentera z doskonałą muzyką zespołu Clannad.

Tym razem, bowiem 29 listopada ujrzymy zupełnie nową legendę – Robina z Loxley, który wracając z wypraw krzyżowych dowiaduje się że jego majątek został splądrowany a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Jego ukochana – piękna Marion dając wiarę fałszywej pogłosce o śmierci Robina poślubia innego mężczyznę. Żądny zemsty bohater postanawia stanąć w obronie ucieśnionych mieszkańców Nottingham.
Zły szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin postanawia przeciwstawić się szeryfowi a to nie będzie łatwe.

Film „Robin Hood: Początek” to zupełnie nowe spojrzenie na bohatera, który wyrasta tu na pierwowzór wielu współczesnych superbohaterów. Film, który będzie wyświetlany w kinach, jak zapewnia dystrybutor w dwóch wersjach do wyboru: z napisami oraz polskim dubbingiem.

Poniżej zwiastun filmu jeszcze z napisami ale miejmy nadzieję, że niedługo usłyszymy już zwiastun z polską wersją językową…