Coraz bliżej do spotkania z kucykami. 6 października wielbiciele kucyków – zarówno ci mali jak i ci duży (tak, tak … tacy oczywiście istnieją) będą mieli swoje wielkie święto bowiem na ekranach kin pojawią się ich ulubieńcy, których losy śledzone były wcześniej na szklanych ekranach przez siedem sezonów. Tym razem kucyki staną oko w oko ze złowrogim Królem Burzy, który planuje wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa – Equestrii.
Znacznie wcześniej oko w oko z kucykami musiało się zmierzyć studio SDI, które przygotowało polską wersję językową. Całe to królestwo musiała ogarnąć jak się okazuje nie księżniczka Celestia (Elżbieta Futera-Jędrzejewska) ale reżyser polskiej wersji językowej a mianowicie Joanna Węgrzynowska-Cybińska do tekstów Ewy Mart.
W polskiej wersji językowej aktorki użyczające głosu głównym bohaterkom pozostały bez zmian. Usłyszymy oczywiście Magdalenę Krylik (księżniczkę Twilight Sparkle), Julię Kołakowską-Bytner (Pinkie Pie), Agnieszkę Mrozińską (Rainbow Dash), Małgosię Szymańską (Fluttershy), Monikę Kwiatkowską (Rarity), Monikę Pikułę (Applejack).
W filmie tym nie zabraknie również piosenek. Dzięki uprzejmości dystrybutora prezentuję poniżej fragmenty dwóch z nich. Pierwsza z nich śpiewana jest przez przesympatyczną Julię Kołakowską-Bytner (Pinkie Pie) natomiast drugą wykonuje Kasia Sawczuk (księżniczka Skystar).
Prawda że warto będzie poczekać na film?

Piosenka Pinkie Pie (Julia Kołakowska-Bytner)

Piosenka księżniczki Skystar (Kasia Sawczuk)