Totalny niebieski przewrót nastąpił w tym tygodniu. Film „SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI” zajął PIERWSZE MIEJSCE, wygryzł Jacka Sparrow’a a po drugim weekendzie jego wyświetlania osiągnął oglądalność 720 tysięcy widzów. Nieco mniejszą publicznością ale depczącą po piętach Smefrom może się pochwalić film „PIRACI Z KARAIBÓW: ZEMSTA SALAZARA„, który zajął w miniony weekend DRUGIE MIEJSCE a do tej pory obejrzało go 702 tysiące widzów. Jak widać oba te filmy mają szanse w najbliższym tygodniu powalczyć o milion. Byłby to precedens gdyż nie pamiętam by była taka sytuacja by dwa filmy w polskiej wersji językowej, które miały swoją premierę w tym samym dniu i które szły by łeb w łeb. Nie ukrywam, że smerfom pomógł trochę Dzień Dziecka ale … pomógł im na dobre jak widać.
TRZECIE MIEJSCE zajęła debiutująca w tym tygodniu „WONDER WOMAN„, którą łącznie z seansami przedpremierowymi obejrzało 64 tysięcy widzów.
PIĄTE MIEJSCE, niewielki spadek i mniejsze zainteresowanie ale wciąż w dobrej kondycji to film „STRAŻNICY GALAKTYKI VOL.2
ÓSME MIEJSCE i wciąż w pierwszej dziesiątce (chociaż znaczny spadek) należy do filmu „DZIECIAK RZĄDZI„, którego osiągnięcie miliona osób jest pod znakiem zapytania. Wciąż mu brakuje 140 tysięcy widzów i przy takim utrzymaniu miejsca raczej wątpliwe jest osiągnięcie pułapu miliona. Jednak trzymamy kciuki by się udało. Z czołowej dziesiątki wypadły filmy „DUDI: CAŁA NAPRZÓD” oraz „RIKO PRAWIE BOCIAN” ale kto wie, może jeszcze powrócą bowiem w nadchodzącym tygodniu brak premier filmowych w polskiej wersji językowej.

Miejsce 1 – SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI – weekend 205 888 / ogółem 719 710
Miejsce 2 – PIRACI Z KARAIBÓW: ZEMSTA SALAZARA – weekend 189 301 / widzowie ogółem 701 967
Miejsce 3 – WONDER WOMAN – weekend 58 155 / widzowie ogółem 64 626
Miejsce 5 – STRAŻNICY GALAKTYKI 2 – weekend 12 064 / widzowie ogółem 540 587
Miejsce 8 – DZIECIAK RZĄDZI – w weekend 8 115 / widzowie ogółem 858 055