Marcin Dorociński, aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy, którego ostatnio możemy usłyszeć jako byczka Fernando, w filmie pod tym samym tytułem goszczącym od 5 stycznia w kinach. Pan Marcin jest też znany z wielkiej miłości do zwierząt, współpracujący z organizacjami ratującymi zwierzęta m.in. Viva! i WWF. Zajmował się też zwierzętami dużego kalibru kiedy to protestował przeciwko odstrzałowi starych żubrów na Mazurach i łosi ale też nie obcy jest los też tych mniejszych zwierząt a szczególnie tych na czterych łapach czyli psów. Pan Marcin, który wielokrotnie odwiedzał schroniska podkreślał że jest pod ogromnym wrażeniem pracy wolontariuszy. Sam też adoptował dwa psy: Rózię i Chlebka.

Ciekaw jestem czy to zaangażowanie odbija się potem w jego rolach dubbingowanych bowiem ostatnio Pan Marcin użycza głosu … zwierzętom. Jego głosem mówił pies Bailey (Był sobie pies), miś koala Buster (Sign), kot Angus Szarpidrut (Rock Dog. Pies ma głos) czy ostatnio byczek Fernando (Fernando). Były też i filmy w których użyczał głosu zwykłym postaciom ale ostatnio ma wzięcie jako głos dla zwierząt. Czyżby dystrybutorzy chcieli podkreślić w ten sposób jego miłość do zwierząt?

Cóż … chyba będzie jeśli go o to sami spytacie bowiem Pan Marcin przygotował dla swoich sympatyków niespodziankę wyznaczając im spotkanie, w którym to będzie do dyspozycji swoich wielbicieli. Jak pisze na swoim profilu na FB „będziemy, rozmawiać, robić zdjęcia, podpisywać plakaty płyty” czyli spotkanie z gwiazdą filmową na wyciągnięcie ręki. Brzmi fajnie. Pięknięjsza jest jednak prośba Pana Marcina skierowana do tych co będą chcieli przyjść i się z nim spotkać. Otóż mile widziane byłoby przyniesienie ze sobą dary dla zwierząt ze schronisk (lista darów będzie wkrótce opublikowana na FB) lub niewielkie kwoty pieniężne, które będą wrzucane do puszki. „A to wszystko dla naszych braci mniejszych. Przyjdziecie?„. I jak tu nie odmówić takiemu człowiekowi tak skromnej prośby. Czyli los zwierząt ze schronisk będzie w Waszych rękach. Podobnież mile widziane będą też Wasze pupile. O ilość darów nie musicie się martwić bowiem na miejscu będa podstawione samochody, które przewiozą je do wybranych schronisk.

Spotkanie odbędzie się 4 lutego w Warszawie w miejscu zwanym Królestwo Warszawa  znajdujące się przy ulicy Reja 9. Wszystko się rozpocznie od godziny 13:00. Tego nie wolno nie przegapić 🙂