Tajemnica rajskiego wzgórzaTrzynastoletnia Maria Merryweather, zgodnie z wolą jej zmarłego ojca, jedzie do swojego wuja, Sir Beniamina do Księżycowego Dworu. W podroży towarzyszy jej guwernantka, Panna Heliotrop i odziedziczona w testamencie, fascynująca stara księga „Kronika Księżycowej Doliny” (The Ancient Chronicles of Moonacre Valley).
Kiedy dziewczynka dociera do nowego domu, odkrywa, że jest to opisany w księdze Księżycowy Dwór. Kolejne karty „Kroniki” pomagają jej odkryć ciemną przeszłość majątku i historię rodzinnej klątwy, sięgającą feralnego ślubu sprzed blisko pięciuset laty.
Maria za wszelką cenę chce poznać wszystkie tajemnice rodu Merryweatherów i De Noirów, na którego czele stoi William De Noir i jego syn Robin. Wkrótce odkryje, że jest kolejną w rodzinie Księżycową Księżniczką, przed którą stoi ważne zdanie.
Z pomocą nowych przyjaciół, Marmaduka, Digweeda, Lawendy, olbrzymiego psa Wrolfa i białego rumaka, Maria decyduje się stawić czoło wyzwaniu i przed najbliższą pełnią księżyca zdjąć klątwę, by uratować Księżycową Dolinę od zagłady.

Wersja polska – Studio Eurocom
reżyseria – Tomasz Marzecki
dialogi – Maciej Wysocki
dźwięk i montaż – Krzysztof Podolski
kierownictwo produkcji – Marzena Omen-Wiśniewska

W wersji polskiej wystąpili :
Maria – Joanna Jabłczyńska
De Noir – Adam Ferency
Panna Heliotrop – Elżbieta Kijowska
Lawenda – Anna Gajewska
Beniamin – Andrzej Ferenc
Marmaduk – Mieczysław Morański
Robin – Krzysztof Szczerbiński
Digweed – Sławomir Orzechowski

oraz:
Hanna Kinder-Kiss, Anna Wiśniewska, Włodzimierz Bednarski, Jerzy Molga, Tomasz Błasiak, Piotr Marzecki,
Paweł Szczesny, Janusz Wituch