19 stycznia na ekranach kin wchodzi film „TEDI I MAPA SKARBÓW„. Jest to kolejna przygoda mocno rozgarniętego Teddiego, który po poszukiwaniu zaginionego miasta, wyrusza tropem tajemniczego skarbu Midasa. Niestety nie on jeden. W ślad za nim i za jego przyjaciółmi podąża pewien bogacz, który zrobi wszystko i nie cofnie się przed niczym by osiągnąć wieczne bogactwo.

Poprzednia część „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta„, który miał u nas premierę w czerwcu 2013 roku stał się najlepiej zarabiającą hiszpańską animacją wszechczasów. Wyświetlany na całym świecie nie tylko przyciągał tłumy ale też zbierał znakomite recenzje. Reżyser filmu David Alonso opowiadał iż w drugiej część chciałby czymś sympatyków Tediego zaskoczyć toteż znajdzie się to wszystko co w jedynce a nawet jeszcze więcej. Podążając za mottem „Więcej, lepiej, zabawnie” reżyser stworzył kontynuację.

Także i w polskim dubbingu nastąpiły zmiany. Przede wszystkim zmienił się dystrybutor a co za tym idzie studio dubbingowe. Polską wersję językową przygotowało dla nas studio SDI. Za pulpitem reżysera usiadł Łukasz Lewandowski, za dialogi odpowiada Piotr Lenarczyk. Polski Tedi nie będzie już przemawiał głosem Piotra Adamczyka jak to było w pierwszej części a Mateusza Rusina, Mumię zaś zagrał Paweł Ciołkosz (w poprzedniej części głosem Mumii był Dariusz Błażejewski – reżyser polskiej wersji językowej pierwszej części). Wszystko się zmieniło? No prawie wszystko. Z obsady pierwszej części pozostanie głos Małgosi Sochy jako archeolożki. Mimo tych zmian pozostaje mieć nadzieję, że zarówno dubbing jak i sam film podoła pierwszej części a także ją przewyższy. Wszystkim kinomanom życzę oczywiście wspaniałej zabawy.