Dzieje się. „TWÓJ VINCENT” mimo iż nie zdobył Złotego Globu został jednak wyróżniony przez Amerykańską Akademię Filmową i w tym roku powalczy o Oskara w kategorii najlepszy film animowany. Mimo iż wszystkie portale o tym trąbią to jednak bądźmy ostrożni w tych zachwytach bowiem konkurencja jest silna. W tej samej kategorii z naszym filmem o Oscara powalczą: „Dzieciak rządzi„, „The Breadwinner”, „Fernando” oraz „Coco„, który to skradł Vincentowi Złotego Globa.

Bądźmy więc dobrej myśli. 90 gala rozdania Oscarów już 4 marca. Nawet jeśli nie zdobędziemy wymarzonej statuetki to i tak pozostaje prestiż bicia się o nią z takimi filmami.

„Twój Vincent” to film nietuzinkowy. Nakręcony najpierw w zwykłym „trybie” czyli z aktorami potem został przerobiony na animację ale na taką animację jakby wyszła z pędzla Vincentego Van Gogha. Nie było to łatwie przedsięwzięcie bowiem trzeba było w ten sposób stworzyć 65 tysięcy obrazów (co równało się to liczbie klatek w filmie). Nad całym przedsięwzięciem pracowało 120 artystów.

Film ten ma także polską wersję językową, która powstała w SDI Studio pod okiem Artura Kaczmarskiego do tekstów Piotra Lenarczyka. W przedsięwzięciu wzięli udział znakomici aktorzy m.in. Jerzy Stuhr, Danuta Stenka, Robert Więckiewicz, Jerzy Bończak.