Wszyscy mieliśmy nadzieje iż polsko-brytyjska animacja „TWÓJ VINCENT” która pochłonęła 65 tysięcy obrazów malowanych przez 120 artystów w ciągu 7 lat, otrzyma Złoty Glob za najlepszy pełnometrażowy film. To jednak nie przekreśla szans Polaków na Oscara. Nie mniej jednak konkurencja jest dość silna bowiem statuetkę Globu sprzątnął nam film „COCO„, pochodzący ze studia Disney / Pixar. To już chyba stało się normą że w dziedzinie animacji Disney / Pixar raczej nie ma sobie równych. Szkoda jednak iż nie doceniono tej wyjątkowej animacji, która powstała przy użyciu rąk ludzki, wspierana w mniejszym stopniu komputerami.

Twój Vincent” to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha. Polska wersja tego filmu powstała w studio SDI pod kierownictwem Artura Kaczmarskiego, reżysera dubbingowego do dialogów Piotra Lenarczyka. W filmie tym można usłyszeć głosy m.in. Jerzego Stuhra, Danutę Stenkę, Roberta Więckiewicza, Macieja Stuhra, Waldemara Barwińskiego, Wojciecha Duryasza, Monikę Pikułę.

Coco” jak wspomniałem na początku to film pochodzący ze studia Disney / Pixar w który śledzimy losy małego Miguela, zafascynowanego grą na gitarze. W dziwnych okolicznościach trafia on do niezwykłej krainy w której to odkrywa historię swojej rodziny. Dubbing do tego filmu powstał, tak samo jak Twój Vincent, w studiu SDI. Reżyserem polskiej wersji językowej do tego filmu została Joanna Węgrzynowska-Cybińska, dialogi przygotował Jan Wecsile a nad piosenkami czuwał kierownik muzyczny – Agnieszka Tomicka. W wersji polskiej możemy usłyszeć w tym filmie m.in. Macieja Stuhra, Michała Rosińskiego, Bartosza Opanię, Agatę Kuleszę, Ewę Szykulską, Mariana Opanię, Pawła Wawrzeckiego.