Jacek Rozenek, Adam Bauman, Agnieszka Kunikowska, Beniamin Lewandowski to zaledwie garstka nazwisk aktorów dubbingujących, którzy użyczyli swego głosu do kultowej już gry „Wiedźmin 1„. Teraz po dziesięciu latach od premiery znowu będziemy mogli się wczuć w klimat pierwszej części przygód Geralda z Rivii.

Firma CD Projekt Red przygotowała z okazji 10-lecia istnienia gry Wiedźmin, specjalną limitowaną edycję gry. W październiku gracze dostaną do rąk grę z kolekcjonerskim steelbookiem. Będzie to jednorazowe wydanie o ograniczonym nakładzie. Obecnie można zamówić pre-ordera, dostępnego na razie w sklepie Muve .

Co takiego specjalnego będzie w tej grze? Zostały poprawione dialogi i scenki przerywnikowe, nagrano ponownie ponad 5000 linijek tekstu, ulepszono ekwipunek dzięki któremu zarządzanie przedmiotami stanie się dziecinnie proste, usprawniono grę technicznie czyli wszystko ma się odbywać znaczniej szybciej, skrócony czas ładowania, opcja włączania autozapisu. W grze tej pojawią się różnorodne postacie które będą, dzięki specjalnemu systemowi, losowane spośród dziesiątków dostępnych w grze modeli czyli możemy grając kolejny raz w tą grę natknąć się na inną postać 🙂 no i ważna rzecz … dodatkowe materiały w tym m.in. interaktywny komiks oraz DWIE NOWE PRZYGODY oferujące ponad 5 godzin zabawy.

Polską wersję do pierwszej i drugiej części robiło Start International Studio, trzecia część wyszła ze Studia PRL. Ciekaw jestem, które studio tym razem będzie nagrywało albo już nagrało te 5000 linijek tekstu do nowej wersji jedynki. Cóż, o tym się zapewne przekonamy w dniu premiery czyli 22 września.