Najdzielniejsi Galowie powracają do kin już 18 stycznia a wraz z nimi masa fantastycznej zabawy oraz znane nazwiska, które będą użyczać swego głosu w polskiej wersji językowej a są nimi Wojciech Mecwaldowski, Wiktor Zborowski, Józef Pawłowski i … Kuba Wojewódzki, którego nie jest to debiut w dubbingu ale powrót do tej profesji po … 14 latach, kiedy to użyczył swego głosu w filmie „7 krasnoludków – historia prawdziwa„.

Zostałem obsadzony po warunkach. Gram starego, zgorzkniałego, złośliwego druida, który kiedyś odnosił sukcesy, a teraz mści się na całym świecie. Mój bohater nazywa się Sulfuriks i jest najważniejszą postacią obok Asteriksa i Obeliksa” – mówi Wojewódzki o swojej roli. „Jestem z pokolenia, które wychowywało się na komiksach i jako dzieciak śledziłem przygody tych bohaterów. Dla mnie to powrót do fajnej bajki” – dodaje.

Dwa tysiące lat temu niezwyciężony Juliusz Cezar na czele rzymskich legionów przybył, zobaczył i … zdobył całą Galię. No … prawie całą bowiem pewna wioska z łatwością odpiera ataki legionistów. Tajemnicą tego jest pewien magiczny wywar przygotowywany przez sędziwego druida Panoramiksa. Ów druid powoli zastanawia się nad przejściem na emeryturę ale czy wtedy wioska dalej będzie broniła się tak zaciekle? Czas powoli zacząć gotować ten kocioł … śmiechu.