Moja współpraca z dubbingiem zaczęła się od – nomen omen „Pierwszy krzyk”, filmu z 1968 roku, gdzie główne role grali Eva Limanowa i Josef Abraham a polską wersję reżyserowała Zofia Biedrzycka. Jeśli chodzi o mój dubbing to chyba przytoczę tutaj fragment recenzji z „Przekroju” : „…Doskonale wypadł w dubbingu głos Jolanty Wołłejko, trafnie dobranej do gry Limanowej.”

Kolejnym filmem fabularnym był „Jego dziewczyna” w polskiej wersji nieżyjącego już reżysera Jana Nowickiego (nie mylić z aktorem), gdzie dubbingowałam Claudię Cardinale a moimi partnerami byli Marian Kociniak i Andrzej Żarnecki. Właśnie z tym filmem byłam najbardziej związana emocjonalnie. Była to świetna rola dla młodej aktorki (którą wtedy byłam) i ogromny splendor, że mogłam użyczyć głosu samej Claudii Cardinale.

Później zaczęłam współpracować z Zofią Dybowską Aleksandrowicz. W roku 1973 powstał dubbing do filmu „Sześć żon Henryka VIII’ (film telewizyjny). Zagrałam Joannę Seymour, Henryka grał znakomity Mariusz Dmochowski. Następny film reżyserowany przez Panią Zofię to „Szkoła Uczuć” wg książki Gustawa Flauberta. W tym filmie zaczął swoją karierę Marek Kondrat. Jego głosem mówił ulubiony aktor Truffaut’a – Jean Pierre Léaud. Niestety nie pamiętam postaci, którą dubbingowałam. Z Panią Zofią współpracowałam do końca jej życia. Przy filmach fabularnych (tzw. „ludzkich”) wolę pracować przy mikrofonie z partnerem natomiast nie odczuwam tego, gdy gram w kreskówkach.

Właśnie filmy „Jego dziewczyna” oraz „Sześć żon Henryka VIII” są moimi ulubionymi filmami.

U Pani Marii Piotrowskiej też zagrałam wiele ról, między innymi w bardzo sympatycznym filmie kinowym „Pinokio”. Jeśli chodzi o filmy rysunkowe to grałam u Pani Ewy Złotowskiej, Pani Barbary Sołtysik. Zagrałam między innymi w „Mapeciątkach”, „Rudolfie – czerwononosym reniferze”.

Dla dzieci najbardziej lubię grać czarne charaktery np. złe wiedźmy. Lubiłam też rolę przemądrzałego, złego kruka, którą to rolę grałam u Pani Ewy Kani.

Wolny czas spędzam na wędkowaniu i rowerze. Dwa razy w roku biorę też udział w zawodach wędkarskich aktorów (z powodzeniem).