Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

28 kwietnia - Ignacy Gogolewski - wywiad z mistrzem

Ignacy Gogolewski - wywiad z mistrzem

"Bardzo dobre recenzje odebrałem od najmłodszego widza jeżeli chodzi o "Odlot". Po tej roli zaistniałem jako aktor dla młodszego pokolenia" - tak wspomina swoją rolę w filmie "Odlot" Pan Ignacy Gogolewski - aktor, który bywa czasem określany mianem z ostatnich mistrzów starej szkoły aktorskiej, opierającej się na szacunku dla słowa, dbałości o frazę muzyczną tekstu, uwzględnianiu rytmu prozy i poezji oraz właściwym operowaniu głosem. Jest znany sympatykom dubbingu z filmu "Odlot", "O czym szumią wierzby", "Lassie". Ja jednak zapytałem Mistrza o dubbing sprzed pół wieku, o rolę które kiedyś nagrywał, o to jak się dubbingowało kiedyś a jak jest obecnie.
Serdecznie zapraszam do lektury -- WYWIAD Z PANEM IGNACYM GOGOLEWSKIM.

24 kwietnia - Wojciech Siemion nie żyje

Wojciech Siemion nie żyje

W sobotę, 24 kwietnia 2010r., wskutek ran odniesionych w wypadku samochodowym zmarł aktor Wojciech Siemion. Aktor, który ostatnio po dłuższej nieobecności wrócił do dubbingu użyczając swemu głosu Carlowi Fredriksenowi w filmie "Odlot". Reżyser polskiej wersji językowej - Wojtek Paszkowski, na swojej stronie internetowej (www.wojtekpaszkowski.pl) tak wspomina Pana Siemiona :
"Dzisiaj zostałem osobiście powalony wiadomością o śmierci Wojciecha Siemiona wspaniałego aktora, Wielkiego człowieka, genialnego interpretatora każdej poezji i charyzmatycznego profesora. Mojego Profesora. Uczył mnie w czasach studiów w PWST interpretacji wiersza i wersyfikacji.... Jamby, trocheje, daktyle i średnówki... Tego uczył nas Wojciech Siemion.
Rok temu miałem ogromną przyjemność i radość wspólnej pracy przy nagraniach do filmu ODLOT, gdzie Pan Wojciech użyczył fantastycznie głosowi Carlowi Fredriksenowi. Tak wspaniałej współpracy nie mogłem się spodziewać. Wielka pokora, wspaniały warsztat, a przede wszystkim pracowitość i zaufanie - no i tysiące wspaniałych opowieści opowiedzianych genialną polszczyzną..
Czy ktoś tak potrafi .... Niestety nikt...
"
Wojciech Siemion - 1928-2010 [*][*][*]

24 kwietnia - Smok Suszyński ma głos

Smok Suszyński ma głos

"Tak sympatycznej postaci w filmie dawno nie było, Hektor jest śmieszny, miły, ciepły, pozytywny" – tak wspomina swoją postać Zbigniew Suszyński, który użyczył swego głosu smokowi Hektorowi w filmi "Czarodziejka Lilli, Smok i Magiczna Księga" - "Ma świetny kontakt z bohaterką, Lili, jest bardzo pomocny i życzliwy. Ma dużo uroku, to jedna z najfajniejszych postaci, jakie zdarzyło mi się dubbingować, a było ich wiele. Dodam, że jest łasuchem i często burczy mu w brzuchu! Rzeczywiście, Hektor ma, oprócz charakteru rozrabiaki, znaczącą słabość – uwielbia jeść i stale walczy z nadwagą."
Bohaterka filmu "Czarodziejka Lili, smok i magiczna księga" (który na nasze ekrany trafi 28 maja), to właściwie zwykła dziewczynka, bez magicznych mocy – ma całkiem zwyczajnych przyjaciół i codzienne szkolne problemy. Ale gdy w jej ręce wpadnie Księga Zaklęć, będzie musiała nauczyć się obchodzić z magią – a pomoże jej w tym nie kto inny jak Hektor.
"Film ma bardzo ciepły i wesoły klimat, ale nie jest przeładowany efektami specjalnymi, co jest na pewno dużym plusem tej historii." - dodaje na zakończenie Zbigniew Suszyński. Ile w tym jest prawdy ? O tym przyjdzie nam poczekać do 28 maja.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

21 kwietnia - Marcin Hycnar - Robaczkiem PRL-u

Marcin Hycnar - robaczkiem PRL-u

21 maja na ekrany kin trafią DISCO ROBACZKI - animowana komedia przygodowa dla całej rodziny w rytmie największych przebojów tanecznych. Główny bohater filmu - dżdżownica Bogdan - przemówi (i zaśpiewa) głosem Marcina Hycnara ("Ogród Luizy", "Drzazgi"). Dystrybutor obiecuje iż w polskiej obsadzie językowej będzie jeszcze kilka niespodzianek głosowo-wokalnych o czy będziemy Was informować.
Nagrania odbywają się w studiu "PRL Studio". Reżyserem polskiej wersji językowej został Jarosław Boberek a za dialogi odpowiada Kuba Wecsile. Czy te dwa nazwiska wystarczą by Robaczki stały się hitem ? O tym przekonamy się już 21 maja.
ZOBACZ POLSKI TEASER

11 kwietnia - Janusz Zakrzeński nie żyje

Janusz Zakrzeński nie żyje

W dniu 10 kwietnia 2010r., w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginął aktor Janusz Zakrzeński (lat 74). Ostatnio użyczył on swego głosu w Księciu Kaspianie (Doktor Kornelius). Jego głos słyszeliśmy w takich filmach jak Mój Brat Niedźwiedź (Stary Denahi), Księga Dżungli (Pułkownik Hathi), O czym szumią wierzby (Borsuk). Starsi widzowie mogli go usłyszeć w takich filmach jak : Wyzwanie dla Robin Hooda (emisja w 1969 roku), Banda Asa Kier (emisja w 1970 roku), Winnetou w Dolinie Śmierci (emisja w 1971), Trzej świadkowie (emisja w 1972 roku). Będzie brakowało nam jego głosu.
Spoczywaj w spokoju [*][*][*]

7 kwietnia - Robaczki z PRL-u

Robaczki z PRL-u

Dżdżownica Bogdan nie może pogodzić się z szarą egzystencją pracownika fabryki kompostu. Pewnego dnia odkrywa w rzeczach taty zakurzoną płytę, odpala gramofon i doznaje olśnienia... Jego serce zawsze biło w rytmie disco. Zakłada zespół i wraz z grupą przyjaciół, którzy braki talentu nadrabiają ambicją, zgłasza się do udziału w konkursie wokalnym. Bogdan i jego rozbujane Disco Robaczki - Gocha, Tytus, Nerwal i Kadrowa Danuta - zrobią wszystko, żeby udowodnić jurorom i całemu światu, że... dżdżownice są gorące i nie ma haka na robaka!
Tak w skrócie przedstawia się treść najnowszego filmu "Disco Robaczki". Do dubbingu tego filmu dystrybutor Kino Świat wyznaczył Studio PRL. Studio to słynie z tego iż potrafi zaskoczyć obsadą angażując gwiazdy z różnych kręgów kultury. Kogo tym razem wciągnie do świata roztańczonych robaczków ? O tym przekonamy się już 21 maja, kiedy ten film wejdzie na ekrany.
ZOBACZ POLSKI TEASER

4 kwietnia - Julia Kamińska - pogromczyni smoków

Julia Kamińska - pogromczyni smoków

"Postać, której użyczyłam głosu to Astrid - wojownicza dziewczyna z plemienia wikingów. Jest to mój debiut w dubbingu a praca tutaj wydaje mi się ciekawsza lecz również trudniejsza bo brak mi jest tutaj aktora partnerującego a całą energię czerpię z tego co widzę na ekranie. Kiedy stoję przed ekranem w studiu (a właściwie siedzę na stołku) nie mam do dyspozycji własnego ciała, którym mogę grać a jedynie krtań, przeponę, głowę i oczy by widzieć to co się dzieje na ekranie. Nie mam jednak problemów ze złapaniem synchronu a myślałam, że to będzie trudniejsze.
Uważam, że film "Jak wytresować smoka" będzie super. Kiedy nagrywałam swoje kwestie to siedziałam jak zaczarowana patrząc jak smoki latają po tym ekranie. Tam wszystko jest przepięknie dopracowane i mam nadzieję, że mój głos nie popsuje całego uroku temu filmowi."

Film "Jak wytresować smoka" w kinach od 9 kwietnia.
Źródło : www.film.wp.pl
ZOBACZ ZWIASTUN

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com