Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

27 grudnia - Iza Bukowska ... Kociłapką

Iza Bukowska ... Kociłapką

"Kitty, czyli w polskiej wersji Kociłapka to kotka, a właściwie kocica z charakterem. Mistrzyni fachu złodziejskiego, niezależna i niepokorna, a jednocześnie mądra, dobra i wrażliwa." - tak o swojej postaci mówi Iza Bukowska-Chądzyńska, która użyczyła jej swego głosu w filmie "Kot w Butach". Premiera filmu w kinach już 5 stycznia a ja zapraszam Was do wywiadu z Izą w którym to rozmawiam z nią o dubbingu do filmu "Kot w Butach".
WYWIAD Z IZABELLĄ BUKOWSKĄ-CHĄDZYŃSKĄ
ZOBACZ NAJNOWSZY (TRZECI) ZWIASTUN KOTA W BUTACH

21 grudnia - Wierzbięta w butach

Wierzbięta w butach

6 stycznia 2012r. na ekrany kin wchodzi dawno oczekiwany przez wszystkich "Kot w Butach". Uwielbiany przez większość widzów jeden z bohaterów Shreka wraca tym razem we własnym kinowym filmie w którym dowiemy się co porabiał zanim spotkał Shreka.
Reżyserem polskiej wersji językowej jak również i dialogistą do tego filmu jest Bartek Wierzbięta. Tej osoby nikomu chyba nie muszę przedstawiać. W związku ze zbliżającą się premierą filmu zadałem mu kilka pytań ...
ZOBACZ WYWIAD Z BARTKIEM WIERZBIĘTĄ
ZOBACZ NAJNOWSZY (TRZECI) ZWIASTUN KOTA W BUTACH

20 grudnia - Wielka draka super-psiaka

Wielka draka super-psiaka

Poznajcie Ozorka, wyszczekanego psa-bystrzachę, który ma kota na punkcie cyrku. Od pierwszego merdnięcia ogonem traci łeb dla pięknej pudliczki z cyrkowej trupy Bardiniego, słynącej z występów najsilniejszego atlety świata, amatora schabowych - pana Kruszyny (Przemysław Saleta). Od tego momentu nasz zakochany kundel ma dwa cele: zdobyć serce psiej piękności i oszołomić cyrkową publiczność swoimi psiejsko-czarodziejskimi sztuczkami akrobatycznymi. Wspomagany przez niezawodnego przyjaciela Wiktora i jego wesołą koleżankę Kaję (Katarzyna Zielińska) zrobi wszystko, aby udowodnić światu, że łaciaci to najlepsi akrobaci i że jak on zaszczeka, cyrkowa karawana na pewno nie pojedzie dalej, tylko zaczeka na niego. Premiera filmu "Ale cyrk 3D" w kinach już 23 grudnia.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

14 grudnia - Zielińska i Saleta w cyrku

Katarzyna Zielińska i Przemysław Saleta w cyrku

23 grudnia na ekrany kin wchodzi film "Ale cyrk 3D". Film ten pochodzi od twórców kinowej i muzycznej sensacji - "Disco Robaczków", których w Polsce obejrzało ponad 600 tysięcy kinomanów. "Ale cyrk 3D" to magiczna i kolorowa wyprawa do świata cyrku, opowieść o kundelku-akrobacie.
Polska wersja tego filmu powstała w studiu PRL w Warszawie pod okiem reżysera Dariusza Błażejewskiego. W jednym z głównych ról usłyszymy Katarzynę Zielińską oraz mistrza świata w kick-boxingu Przemysława Saletę.
Więcej informacji nt. sesji dubbingowej już wkrótce.

10 grudnia - Polski zwiastun do filmu Madagaskar 3

Polski zwiastun do filmu Madagaskar 3

Już są gotowi do drogi ... Już są gotowi do zabawy ale ... muszą czekać na zielone światło.
Siedem lat od pierwszej części a tylko cztery lata od drugiej - w 2012 roku nie tylko nastąpi koniec świata (to chyba wtedy jak drużyna polska wygra Euro :) ) ale zaraz po mistrzostwach pojawi się kolejny bum. 3 sierpnia bowiem spotkamy w kinach naszych starych i z dawna oczekiwanych znajomych : Alexa, Glorię, Melmana i Marty'ego oraz ich nieodłącznych przyjaciół czyli króla Juliana i jego poddanego Moryca a także pingwini gang pod wodzą geniusza Skippera.
Trzecia część to poszukiwanie przez bohaterów drogi do domu. Tym razem nasi bohaterowie trafiają do Europy, gdzie po niefortunnym zdarzeniu muszą ukryć się w podróżującym cyrku, który zmienią w swoim stylu.
W oryginalnej obsadzie nic się raczej nie zmieni i miejmy nadzieję, że w polskiej też nie będzie wielkich zmian.
Tymczasem w sieci pojawił już się polski zwiastun filmu w którym mamy tylko cząstkę tego co nas czeka w przyszłym roku w kinach.
A zatem wyginać śmiało ciało będziemy już 3 sierpnia 2012 roku (amerykanie obejrzą go już na początku czerwca - ale sprawiedliwość).
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

8 grudnia - Wywiad z Michałem Wojnarowskim

Wywiad z Michałem Wojnarowskim

"Piosenki są bardzo istotne dla akcji filmu albo ją komentują i polski widz musi w całości zrozumieć ich treść... Co innego napisać oryginalny tekst piosenki od zera, a co innego napisać polski przekład czegoś, co już istnieje w obcym języku, bo wtedy, zwłaszcza w dubbingu, mamy do czynienia z masą ograniczeń... Żeby napisać dobry tekst, trzeba mieć i ścieżkę dźwiękową, i obraz. Ja jeszcze zawsze proszę o nuty... Wybór studia należy do dystrybutora albo producenta polskiej wersji językowej i to zupełnie nie jest moja rola.". O piosenkach do dubbingu i ich tworzeniu rozmawiałem z Michałem Wojnarowskim, na który wywiad serdecznie zapraszam.
Piosenkę wg. słów Michała Wojnarowskiego można ostatnio usłyszeć w filmie "Tupot małych stóp 2" obecnie wyświetlanego na ekranach naszych kin.
ZOBACZ WYWIAD

3 grudnia - (Kill) Bill Mecwaldowski

(Kill) Bill Mecwaldowski

Jednym z głosów, które usłyszymy w filmie "Happy Feet : tupot małych stóp 2" jest Wojciech Mecwaldowski, który użyczył swego głosu krylowi Billowi.
"W filmie tym mój bohater razem z przyjacielem Willim (Tomasz Kot) odłącza się od stada pozostałych krylów i wyrusza w podwodny świat poznawać nowe życie. Ta rola to mój debiut w dubbingu. Nie miałem pojęcia, jak to się robi. Jest reżyser, do której mam pełne zaufanie i to ona mi powie, co i jak mam robić. Oczywiście już na próbach ciągnęło mnie, żeby coś stworzyć oryginalnego, bo skoro jest bajka i dubbing, to wydaje się, że byłoby super stworzyć jakieś ciekawe głosy. Miałem tysiące pomysłów, które z miejsca zostały powstrzymane. Akurat Matt Damon i Brad Pitt w miarę normalnie użyczyli głosu tym postaciom, więc my też z Tomkiem Kotem musieliśmy mówić dość naturalnie. Cieszę się jednak, że biorę w ogóle w czymś takim udział. Dostaję różne propozycje ciesząc się tymi, które mogą mnie jakoś rozwijać. W tym zawodzie będę się uczył i rozwijał do starości. Wydawało mi się to bardzo ciekawe, do tego możliwość pracy z Czarkiem Pazurą i Jarkiem Boberkiem, którzy naprawdę to potrafią. Jest to skok na głęboką wodę, ale lepiej jest pływać niż dreptać w miejscu."
Czy skok na głęboką wodę wyjdzie Panu Wojciechowi na dobre ? Możemy się przekonać wybierając się na film "Happy Feet : tupot małych stóp 2", który jest już wyświetlany w kinach.
Tekst opracowano na podstawie wywiadu dla portalu stopklatka.pl
ZOBACZ AKTORÓW W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ

1 grudnia - Muppety podbijają USA

Muppety podbijają USA

20 stycznia na ekrany kin trafią Muppety, które już zadomowiły się w amerykańskich kinach gdzie miały swoją premierę w Święto Dziękczynienia. Co się okazało ? Tamtejsze, amerykańskie dzieci tak polubiły Muppety, że film z ich udziałem zmiótł pozostałą konkurencję ("Artur ratuje święta" i "Hugo i jego wynalazek") zarabiając na siebie w ten jeden dzień 6,6 mln dolarów.
Recenzje amerykanów wskazują na to, że Muppety, które święciły największe triumfy w latach 70. i 80., doskonale przystosowały się do wymagań współczesnego widza. Jak napisał Matt Blum na łamach Wired: To bardzo, bardzo dobry film. Idźcie go zobaczyć. Potem powiedzcie znajomym, żeby go obejrzeli i idźcie z nimi jeszcze raz! Christopher Orr z The Atlantic był nie mniej entuzjastyczny: Refren jednej z piosenek w filmie mówi: "Mam wszystko czego mi trzeba, tuż przed sobą". Przez 120 minut tak właśnie się czułem.
Sukcesu "Muppetów" należy się dopatrywać nie tylko w sentymencie widowni, która pamięta ich program z czasów dzieciństwa ale w bardzo szeroko zakrojonej kampanii marketingowej, którą przygotowało Studio Disneya (parodie zwiastunów "Kac Vegas 2" czy "Paranormal Activity" a także teledysk zespołu OK Go!).
"Już pora na makijaż - za chwilę rewia gwiazd" ... ehh ... przyjdzie nam na tą rewię jeszcze czekać półtora miesiąca ale już dziś możemy zobaczyć co działo się za kulisami Muppetów.
ZOBACZ CO SIĘ DZIAŁO ZA KULISAMI MUPPETÓW

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com