Strona Główna  |  FAQ  |  Kontakt  |  Mapa Strony  

Z OSTATNIEJ CHWILI:


STRONA GŁÓWNA

ARCHIWUM NEWSÓW

22 sierpnia - Bartek Wierzbięta oko w oko z Drakulą

Bartek Wierzbięta oko w oko z Drakulą

Hotel Transylvania to miejsce, w którym potwory mogą sobie odpocząć z dala od ciewskich ludzki oczu. Jego gospodarzami są Hrabia Dracula oraz jego 116-letnia córka Mavis. Pewnego dnia Mavis łamie świętą przysięgę potworów polegającą na unikaniu kontaktów z ludźmi co prowadzi do pewnego zagrożenia potworów przebywających w Hotelu.
Bartek Wierzbięta po ostatnim swoim filmie "Przygody Tintina" postanowił wziąć na tapetę nieco czarnego humoru i przygotował dialogi oraz podjął się reżyserii filmu "Hotel Transylvania". Nagrania w Studio Start International wkrótce ruszą. Znane jest także podejście Bartka do celebrytów w dubbingu więc takich w tym filmie nie uświadczysz. Tutaj grają wyłącznie aktorzy, którzy grają w dubbingu - wiemy już że Drakulę zagra Tomasz Borkowski a jego córkę Mavis - Agnieszka Mrozińska. W filmie usłyszymy również Pawła Ciołkosza jako Jonathana, Piotra Warszawskiego jako Frankensteina, Agnieszkę Matysiak jako żonę Frankensteina - Eunice oraz Krzysztofa Dracza jako Wilkołaka Wayne'a. Więcej nazwisk będzie znanych gdy nagrania zostaną zakończone bo aktorów do epizodów tworzy się w trakcie nagrań.
Do premiery "Hotelu Transylvania" zostało jeszcze trochę czasu (w kinach od 9 listopada) ale w sieci pojawił się polski zwiastun, który pozwoli nam złapać sens tego filmu.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

15 sierpnia - Kiedy nie śpią sny

Kiedy nie śpią sny

"Madagaskar 3" - nowe dzieło Dreamworksa zbiera żniwo w wakacyjnym Box Ofisie. Tymczasem pojawia się mocna konkurencja. "Merida Waleczna" - taki tytuł nosi nowa animacja studia Disney / Pixar. Merida to uparta córka królewskiej pary a przy tym znakomita łuczniczka. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, postępuje wbrew prastarym zwyczajom. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo niebezpieczeństwo. Resztę zobaczycie w kinie.
Warto przypomnieć iż polską wersję językową przygotowało dla nas SDI Studio, reżyserem jej jest Wojtek Paszkowski a dialogi napisał Kuba Wecsile. Tytułowej Meridzie użyczyła swego głosu Dominika Kluźniak zaś jej rodzice przemówią głosem Doroty Segdy i Andrzeja Grabowskiego.
Film ten promuje również teledysk śpiewany przez aktorkę dubbingową, Justynę Bojczuk. Piosenka nosi nazwę "Kiedy nie śpią sny" i według mnie wypada dobrze.
ZOBACZ TELEDYSK

5 sierpnia - Polski zwiastun do nowego filmu Disney'a

Polski zwiastun do nowego filmu Disney'a

Disney zaskakuje nas swoim zaangażowaniem w dubbing filmów, niekoniecznie animowanych. Pamiętacie "Alicję w Krainie czarów" Tima Burtona ? Film "Oz : Wielki i Potężny" będzie o podobnej tematyce. Fantastyczne krainy, nieznane stwory i duuużo mocnych wrażeń. Będzie na co popatrzeć.
Do filmu zostało trochę czasu bowiem premiera jest przewidziana na dzień kobiet (czyli 8 marca 2013 roku) ale Disney raczył już wypuścić zwiastun a nawet zlecić jego polską wersję językową.
Na razie wcześniej mówić o obsadzie i o jakichkolwiek danych personalnych ale już można zgadywać że jeśli to Disney to zapewne dubbing będzie w SDI Studio i tematyka trochę przypomina Alicję w Krainie Czarów, więc od takich pokręconych tematów jest Wojtek Paszkowski i jego bym obstawiał na 70 procent ale to jest wyłącznie moje zdanie ale też nie zapominajmy o Waldemarze Modestowiczu, który wyreżyserował dwie pierwsze części "Opowieści z Narnii". Dialogi według mnie będzie pisał Tomek Robaczewski albo Kuba Wecsile. Jeśli chodzi o aktorów to jeszcze za wcześnie by się wypowiadać - od tego jest reżyser by skompletować obsadę.
Na ile sprawdzą się moje domysły dowiemy się niebawem kiedy ruszą właściwe nagrania.
ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

opracowanie i treść ©2011-2017 - Michał Culek | kontakt

projekt: www.atcsites.com